حقوق و قضا
خداییان:

برای پیشگیری از ساخت و ساز غیر مجاز باید همه دستگاههای متولی ورود کنند

برای پیشگیری از ساخت و ساز غیر مجاز باید همه دستگاههای متولی ورود کنند

رئیس سازمان بازرسی کل کشور، به بازرس کل استان قم چهار مأموریت ویژه داد تا ضمن تشکیل کارگروه هایی نسبت به مبحث آلودگی هوا ناشی از فعالیت واحدهای صنعتی، به مبحث ساخت و سازهای غیر مجاز و همینطور حفر چاه های غیرقانونی ورود و این مسائل را تا حصول نتیجه پیگیری کند.به گزارش حقوق و قضا به نقل از قوه قضاییه، ذبیح الله خداییان در شورای اداری سلفچگان اظهار نمود: در احادیث مختلف در مورد تعجیل در رفع مشکلات مردم تاکید شده ازاین رو لازم است در هر مسئولیتی، رفع دغدغه های مردم در اولویت قرار گیرد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تکیه بر این که مسئولیت هایی که در اختیار ما قرار گرفته امانت است، اظهار داشت: این امانت به دست ما سپرده شده و باید به خوبی به وظایفمان عمل نماییم و بتوانیم گره ای از مشکلات مردم باز نماییم.

خداییان با تکیه بر این که اگر همه برای رفع مشکلات مردم همت کنند تمام مشکلات برطرف می شود، خطاب به مسؤلان شهرستان سلفچگان اظهار داشت: شما در برابر تمام مردم این شهرستان مسئول هستید و باید تا وقتی که توان دارید برای خدمات رسانی به مردم و رفع مشکلاتشان تلاش کنید.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تکیه بر این که سلفچگان ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه مختلف بخصوص صنعت دارد بر ضرورت توجه و استفاده از ظرفیت های موجود تصریح کرد و افزود: طبیعی است زمانی که صنعت وارد می شود مشکلاتی در حوزه محیط زیست و … به وجود می آید که باید برای حل آن اقدام نمود.

وی برای رفع مشکل آلودگی هوا در سلفچگان دستور داد که بازرسی کل استان قم با حضور دستگاههای ذی ربط کارگروهی برای پیگیری مشکلات در ارتباط با آلودگی هوا تشکیل دهد و مبحث را تا حصول نتیجه پیگیری کند.

خداییان همینطور بازرس کل استان قم را به ورود به مبحث تعیین تکلیف کالاهای معطل مانده در انبارهای اموال تملیکی و گمرک مکلف کرد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در بخش دیگری از سخنان خود در مورد تغییر کاربری های غیر مجاز هم خواهان تشکیل کمیته ای برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز و همینطور حفر چاه های غیرقانونی شد و تاکید کرد؛ بطور حتم اگر سریعا به این مورد ورود و با برخورد قاطعانه از ساخت و سازهای غیر مجاز جلوگیری شود این وضعیت ادامه پیدا نمی کند.

وی ضمن اشاره به این که برای پیشگیری از ساخت و سازها باید همه دستگاههای ذیربط ورود کنند؛ خواهان رصد مورد به مورد مشکلات مردم تا حصول نتیجه شد.

ورود به رهاسازی پسماندهای صنعتی از دیگری موضوع هایی بود که رئیس سازمان بازرسی کل کشور به بازرس استان قم مأموریت داد به آن ورود کند و این مساله را در دستور کار قرار دهد.

در شورای اداری سلفچگان مسؤلان اجرایی این شهرستان، درخواست ها و مشکلاتشان را با رئیس سازمان بازرسی کل کشور در بین گذاشتند.

با افرادی که بدون دلیل در فعالیت واحدهای تولیدی اختلال ایجاد کنند برخورد می شود

رئیس سازمان بازرسی کل کشور خواهان برخورد با افرادی که بدون دلیل در فعالیت واحدهای تولیدی اختلال ایجاد می کنند شد و تاکید کرد؛ باید مراقب بود تا کسی مانع ادامه کار واحدهای تولیدی نشود.

ذبیح الله خداییان در نشست با قضات و کارکنان دادگستری سلفچگان ضمن اشاره به اقدامات مهم دستگاه قضا در دوران تحول و تعالی به بعضی از موضوعات مورد تاکید ریاست دستگاه قضا در خصوص حفظ استقلال قاضی، توجه جدی به اجرای قوانین، ارتباط با مردم، مبارزه قاطع با مفاسد اقتصادی اشاره و بر ضرورت توجه به جلوگیری از وقوع جرم تصریح کرد و اظهار داشت: اگر بحث پیشگیری مورد توجه قرار گیرد بطور حتم ورودی پرونده ها به قوه قضاییه کاسته می شود.

وی با اشاره به اینکه منطقه سلفچگان با عنایت به شرایط ویژه ای که دارد روبه رشد است، خواهان ورود دادگستری این شهرستان به مبحث خرید و فروش اراضی شد و تصریح کرد که باید با ورود بموقع اجازه تغییر کاربری های غیر مجاز داده نشود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در ادامه بر ضرورت پشتیبانی از واحدهای تولیدی تصریح کرد و از مسؤلان قضایی سلفچگان خواست ضمن برگزاری جلسه با واحدهای تولیدی مسائل و مشکلات آنها را پیگیری کنند و افزود: اگر مدیران واحدهای تولیدی ببینند که دستگاه قضایی حامی آنهاست و امنیت سرمایه گذاری تامین گردد بطور قطع کار توسعه می یابد.

وی همینطور خواهان برخورد با افرادی که بدون دلیل در فعالیت واحدهای تولیدی اختلال ایجاد می کنند شد و تصریح کرد: باید مراقب بود تا کسی مانع ادامه کار واحدهای تولیدی نشود.

رئیس دادگستری سلفچگان در این دیدار مشکلات و مسائل در ارتباط با این شهر همچون آلودگی هوا، کم آبی و … را با دکتر خدائیان در بین گذاشت و گزارشی از آخرین وضعیت پرونده های قضایی سلفچگان را عرضه داد و خواهان تقویت کادر اداری، فضای فیزیکی، دفاتر خدمات قضایی و … این مجموعه شد.

در این دیدار بازرس کل استان قم از ورود بازرسی استان به مبحث آلودگی هوا در سلفچگان خبرداد و اظهار داشت: محیط زیست اعلام نموده فعالیت این کارخانه ها مشکلی ندارد.

پیگیری پسماند در ارتباط با واحدهای صنعتی، ورود به مبحث کمبود آب و استفاده از آبیاری قطره ای و…از دیگر موضوعات مطرح شده از جانب حجت الاسلام طالبی بود.

منبع:

1401/03/27
17:58:09
5.0 / 5
619
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد