حقوق و قضا

استفاده از ابزار هنر برای دفاع از حقوق قربانیان ترور

استفاده از ابزار هنر برای دفاع از حقوق قربانیان ترور

مراسم تقدیر از بالاترین های نخستین جشنواره نقاشی «حقوق بشر در سایه» با حضور اساتید و داوران نقاشی، هنرمندان و خانواده های قربانیان ترور اجرا شد.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از روابط عمومی انجمن دفاع از قربانیان تروریسم، در ابتدای مراسم، حسین آقایی پور ـ دبیر کانون هنر برای حقیقت ـ اظهار داشت: زبان هنر زبانی است که نیازی به ترجمه نداشته و جهان شمول است و می توانیم با استفاده از آن قدمی اساسی در دفاع از حقوق قربانیانی برداریم که صدای آنها شنیده نمی گردد.
حسین آقایی پور افزود: نخستین جشنواره «حقوق بشر در سایه» به همت انجمن دفاع از قربانیان تروریسم و کانون هنر برای حقیقت در آذرماه ۱۴۰۰ با هدف به کارگیری ابزار هنر در دفاع از حقیقت و حقوق قربانیان ترور شروع به کار کرد. این جشنواره با استقبال هنرمندان روبرو شده و با عنایت به اختصاصی بودن موضوع، ۸۰ اثر از میان چند صد اثر ارسالی انتخاب و از آن میان ۱۸ اثر به مرحله نهایی راه یافته و نفرات برگزیده در اسفند ماه ۱۴۰۰ توسط داوران انتخاب شدند.
دبیر جشنواره نقاشی «حقوق بشر در سایه» در ادامه اظهار داشت: آثار برتر این جشنواره پیرامون قربانیان جنایات منافقین، داعش و عربستان سعودی بوده و ما می خواهیم نمایشگاه های گروهی از آثار منتخب برگزیده را در شهرهای کشور و عرصه بین المللی برگزار نماییم که نخستین مورد آن در تیرماه ۱۴۰۱ و در شهر رشت خواهد بود.
هنگامه پورمحمد گسکری ـ استاد دانشگاه و یکی از داوران جشنواره ـ درباره کم و کیف داوری آثار بیان نمود: هنر منجر به آفرینش آثار ارزشمندی شده و می تواند در راه دفاع از حقیقت به کار گرفته شود. داوری آثار بر مبنای ارتباط با مبحث جشنواره و همینطور قدرت تکنیکی آثار ارسالی انجام شده است.
در انتهای مراسم از هنرمندان برگزیده جشنواره، با اهدای لوح سپاس و جوایز نقدی تقدیر به عمل آمد. نخستین جشنواره حقوق بشر در سایه که به همت انجمن دفاع از قربانیان تروریسم و با همکاری کانون هنر برای حقیقت، انجمن سفیران صلح و دوستی، فرهنگسرای ملل و مرکز دانش پژوهان بنیاد شهید برگزار شد، با هدف به کارگیری ظرفیت های هنر در دفاع از حقوق قربانیان ترور شروع به کار کرده و با گسترش فعالیتهای خود، به دنبال برگزاری نمایشگاه های گروهی در شهرهای کشور و عرصه بین المللی خواهد بود.1401/03/22
10:18:45
5.0 / ۵
617
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد