حقوق و قضا
سازمان بازرسی كل كشور اعلام كرد

جلوگیری از تضییع ۱۰ هزار میلیاردریالی حقوق شهرداری

جلوگیری از تضییع ۱۰ هزار میلیاردریالی حقوق شهرداری

حقوق و قضا: سازمان بازرسی کل کشور اعلام نمود که بمنظور شفافیت و جلوگیری از سوءجریانات احتمالی با ورود و پیشنهاد این سازمان، سامانه ارجاع کار به کارشناسان رسمی دادگستری در شهرداری تهران به راه افتاده است.به گزارش حقوق و قضا به نقل از سازمان بازرسی کل کشور، در بازرسی های انجام شده از عملکرد شهرداری تهران از طرف سازمان بازرسی، در نحوه تقویم و ارزیابی املاک و پروژه های مشارکتی و سرمایه گذاری، لطمه ها و سوءجریاناتی در پروسه کارشناسی همچون ارجاعات گوناگون به کارشناسان خاص مشاهده شد که با ورود سازمان بازرسی از تضییع نزدیک به ۱۰ هزار میلیاردریال حقوق شهرداری تهران با ارجاع مجدد به هیأت کارشناسان رسمی دادگستری، جلوگیری شده است.

در این بازرسی ها مسائلی همچون عدم وجود بانک اطلاعاتی از ارجاعات انجام شده، ابهام در نحوه انتخاب کارشناسان و... احصاء شد که در نهایت سازمان بازرسی پیشنهاد راه اندازی سامانه و بانک اطلاعاتی مناسب برای ارجاع امور به کارشناسان رسمی دادگستری برمبنای توانایی فنی، صحت عمل، تشکیلات، رعایت آئین نامه ها و استانداردهای کارشناسی و... ارجاع کار به کارشناسان را با رعایت ارجاع عادلانه کار به شهرداری تهران ارائه داد.

در این راستا با حضور بازرس کل امور وزارت کشور و شهرداری ها، معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، رییس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران و دبیر شورایعالی استان ها، مدیرکل سازمان املاک و مستغلات، رییس سازمان حراست و سایر مدیران شهرداری تهران در روز هجدهم فروردین ماه، سامانه ارجاع کار به کارشناسان رسمی دادگستری به منظور شفافیت بیشتر و حذف زمینه های فسادزا برای ارزیابی تمامی اموال غیرمنقول شهرداری تهران، مناطق ۲۲گانه و سازمان ها و شرکتهای وابسته شامل استملاک املاک و اراضی، فروش، ارزیابی قدرالسهم در پروژه های مشارکتی، تهاتر، املاک (غرف، واحدهای تجاری، اداری و مسکونی) استیجاری و... افتتاح شد.
1401/02/19
23:01:51
5.0 / 5
569
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد