حقوق و قضا
معاون اول قوه فضائیه:

برخوردهای قضایی نباید به بیكاری كارگران بینجامد

برخوردهای قضایی نباید به بیكاری كارگران بینجامد

به گزارش حقوق و قضا سمنان معاون اول قوه قضائیه ضمن تاكید بر برخورد قانونی با تخلفات احتمالی خطاب به قضات اظهار داشت: برخوردهای قضایی نباید به تعطیلی واحدها و بیكاری كارگران بینجامد.


حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در آیین تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری استان سمنان با اشاره به اینکه باید با مجرم و متخلف به هر نحو ممکن برخورد شود به ضرورت توجه به شعار سال تاکید و اظهار نمود: در سال جهش تولید باید بگونه ای عمل نماییم که بخش تولید صدمه نبیند بخصوص در این شرایط که با تشدید تحریم ها و فشارهای امریکا روبرو می باشیم برخوردهای قضایی نباید به تعطیلی کارخانه و واحد تعطیلی و یا بیکاری کارگران بینجامد.
وی با اشاره به اینکه کشور در این شرایط به تولید نیاز دارد افزود: انتظار می رود که مسئولان و همکاران قضایی در این شرایط در تعامل با دیگر مسئولان استان به حل مسائل بپردازند و در برخوردهای قضایی هم بگونه ای عمل شود که حتی الامکان بخش مهم تولید صدمه ای نبیند.
معاون اول قوه قضائیه بر ضرورت همدلی و هم افزایی بین دستگاه ها و مسئولان تاکید و تصریح کرد: البته اتحاد و همدلی در همه زمان ها، امری ضروری و حیاتی می باشد اما در این شرایط ویژه که با فشار بین المللی روبرویم همدلی بین مسئولان واجب تر و ضروری تر از هر زمان دیگری است.
وی از گره گشایی از کار مردم بعنوان یکی از معروف ها نام برد و اظهار داشت: در این شرایط که دشمنان نظام همه تلاش خویش را معطوف به این کردند که اقتصاد و معیشت مردم صدمه ببیند، بیشتر از هر زمانی به تلاش خالصانه نیاز داریم. در این شرایط که دشمن می کوشد تا به زعم باطل آنها، این مردم انقلابی و دین مدار از پای در بیایند، نیازمند کار و تلاش بیشتری هستیم.
با عبور از این تحریم ها در پله ای بالاتر می ایستیم
محسنی اژه ای، شکست را سرنوشت محتوم دشمنان ملت ایران ارزیابی و اظهار نمود: دشمنان نظام نه تنها در این چند سال که تحریم و فشار خویش را تشدید کردند، بلکه در 40 سال قبل همواره به دنبال این بودند که به این مردم و نظام صدمه بزنند.
وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی از آغاز انقلاب با تحریم و فشار خارجی روبرو بوده افزود: با وجود همه این فشارها، تحریم ها و با وجود هشت سال جنگ تحمیلی و... امروز جمهوری اسلامی جلوتر از جایی است که 10 و یا 30 سال پیش ایستاده بود. علاوه بر این امروز کلام ما نافذتر و قدرت ما نسبت به گذشته قوی تر است.

این مقام ارشد قضایی با اشاره به اینکه از این شرایط هم عبور کرده و با عبور از این تحریم ها در پله ای بالاتر می ایستیم افزود: جمهوری اسلامی همچنان که بارها نشان داده از این شرایط هم عبور کرده و در مرتبت و پله بالاتری از قبل می ایستد.
معاون اول قوه قضائیه با اشاره به تحقق وعده های الهی اظهار داشت: شرط عبور از این شرایط و رسیدن به پیروزی، باور به تحقق وعده های الهی است، باور به اینکه پس از هر سختی یک راحتی و آرامشی است.
وی دیگر شرط موفقیت در این راه را اعتماد به ولی و اقتدا به وی دانست و اظهار نمود: نه تنها در این چهل سال که در تاریخ کهن ما هر جا و در هر مقطعی که به ولی امر اقتدا و پشت سر وی حرکت کرده ایم به پیروزی رسیدیم. البته در این عرصه، تجربه 40 سال گذشته پیش چشم ما است و موفقیت ها را می توانیم به روشنی ببینیم.
دستگاه قضاییه امروز در راه گره گشایی از مردم حرکت می کند
وی ضمن برحذرداشتن افراد از افراط و تفریط در این عرصه اظهار داشت: باید درست پشت سر ولی امر حرکت نماییم، نه جلوتر از او بیفتیم و نه عقب بیفتیم.

معاون اول قوه قضائیه از ولایت به مثابه کشتی نجات بخش یاد کرد و اضافه کرد: اگر می خواهیم که به ساحل نجات برسیم و غرق نشویم، باید در این کشتی بنشینیم و گوش به فرمان کشتی بان باشیم.

محسنی اژه ای، شرط دیگر توفیق در این راه را همدلی و اتحاد دانست و اظهار داشت: اگر با هم همدل و متحد باشیم بدون شک از این شرایط دشوار هم عبور می نماییم چون که خداوند با جماعت همدل و همفکر است.

وی از روحیه جهادی و انقلابی بعنوان دیگر لازمه توفیق در این راه نام برد و تصریح کرد: رهبری معظم انقلاب در این چند سال همواره در هر جلسه فردی و اجتماعی از خبرگان رهبری و حوزویان تا نشست هایی که با مدیران دولتی و قضایی و... داشته اند بر ضرورت روحیه انقلابی و فعالیت جهادی تاکید فرموده اند.

محسنی اژه ای با اشاره به اینکه قوه قضاییه امروز در راه گره گشایی از مردم حرکت می کند اضافه کرد: قوه قضاییه در این راه آمادگی دارد دولت و مجلس را یاری کند. مجلس و دولت هم باید از توان حداکثری قوه قضاییه برای گره گشایی از مشکلات مردم بهره بگیرند.
وی با اشاره به بیانیه گام دوم اظهار داشت: دستگاه قضا می خواهد در گام دوم انقلاب همه توان خویش را برای گره گشایی از مشکلات مردم و سرعت بخشی به خدمات رسانی به آحاد مردم به کار گیرد. دستگاه قضاییه در همین راستا به دنبال رضایت بخشی بیشتر مردم است.
کاری نماییم مردم زودتر و با هزینه کمتر به حق شان برسند
این مقام قضایی با اشاره به اینکه قوه قضاییه به دنبال راه های میان بر برای خدمت به مردم است اضافه کرد: باید کاری نماییم که مردم زودتر و با هزینه کرد کمتری به حقوق خود دست بیابند.
معاون اول قوه قضائیه با اشاره به اینکه باید با مردم و درخدمت مردم باشیم افزود: جان مایه تحولات در قوه قضائیه در این دوره جدید چیزی جز این نیست که بکوشیم مردم زودتر به حق شان برسند. از همه ظرفیت ها و امکانات بهره بگیریم تا خدمت بهتری به مردم عرضه دهیم.
وی با اشاره به اینکه برای تحقق این مهم یک سند بالادستی تدوین شده اضافه کرد: خوشبختانه در همه بخش ها جلوتر از برنامه ریزی انجام شده هستیم. البته انتشار ویروس عالمگیر کرونا سبب شد که در بعضی بخش ها کمی از برنامه عق بیفتیم اما خوشبختانه در همه بخش ها عموما جلوتر از برنامه ها هستیم.
معاون اول قوه قضائیه از کوشش برای کاهش پرونده های ورودی و بروزرسانی پرونده ها در بخش های مختلف بعنوان بخشی از دستاوردهای این برنامه عملیاتی نام برد و اظهار داشت: خوشبختانه با قدامات جهادی همکاران ما خیلی از پرونده ها رسیدگی شده است. خیلی از پرونده ها که در تجدیدنظر بود و روند طولانی تری داشت با تلاش جهادی همکاران رسیدگی شدند. البته هنوز تا صفر شدن پرونده ها فاصله داریم. شاید اگر با شیوع پیشبینی نشده کروناویروس روبرو نمی شدیم امروز شاهد صفر شدن این پرونده ها بودیم.
محسنی اژه ای از اصلاح برخی ساختارها و قوانین بعنوان اقدامات دستگاه قضایی در این دور جدید اطلاع داد و اضافه کرد: بخشی از این ساختارها اصلاح شده، بخشی هم در مجلس است و به علت آمدن مجلس جدید، کمی عقب افتاده است.
وی با اشاره به اینکه بیشتر از 30 آئین نامه در جهت تحقق تحول در دستگاه قضایی تدوین، اصلاح و ابلاغ گردیده اظهار داشت: خوشبختانه عمده زیرساخت ها برای تحقق این تحول، بوجود آمده و همکاران ما با کار مداوم جهادی در تلاشند که مشکلات باقیمانده را مرتفع کنند.
منبع:

1399/05/02
16:59:02
5.0 / 5
2364
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد