حقوق و قضا
به همت دستگاه قضا رخ داد:

کشف شبکه فساد توزیع نهاده های دامی در گلستان

کشف شبکه فساد توزیع نهاده های دامی در گلستان

به گزارش حقوق و قضا گلستان دادستان مرکز استان گلستان از کشف شبکه فساد در توزیع نهاده های دامی در سطح استان اطلاع داد.


محمود اسپانلو در گقت و گو با ایسنا ضمن اشاره به حساسیت دستگاه قضا به دنبال برخی گزارشات مردمی و تحقیقات میدانی ضابطان قضایی پیگیری و بررسی مبحث توزیع نهاده های دامی در دستور کار قرار گرفت، اظهار نمود: متاسفانه شاهد برخی نا به سامانی ها در شبکه توزیع نهاده ها در سطح استان بودیم.
وی با اشاره به اینکه در همین راستا شبکه بزرگ فساد در توزیع نهاده های بانکی در سطح استان گلستان کشف شد، اضافه کرد: در این پرونده ۳ متهم که از مدیران دولتی و بخش خصوصی هستند، بازداشت شده اند.
دادستان مرکز استان گلستان خاطرنشان کرد: اعضای این شبکه خوراک دامی که با ارز ۴۲۰۰ تومان برای مصرف دام وارد استان می شد، به جای توزیع بین دامداری ها با سندسازی به نام دامداران، صوری ترخیص می کردند.
اسپانلو با تکیه بر این که متهمان همینطور بر خلاف دستورالعمل های استاندارد با مواد بی کیفیت کنسانتره تولید و روانه باز می کردند، اظهار داشت: پشت پرده این شبکه فساد زمانی فاش شد که بررسی فاکتورها و اسناد توسط سازمان اطلاعات سپاه گلستان و سازمان بازرسی مشخص کرد دامدارانی که به نام آنان خوراک دام فاکتور شده است، هیچ خوراکی دریافت نکرده اند.
دادستان مرکز استان اظهار داشت: تحقیقات جهت بررسی ابعاد فعالیت این شبکه در دادسرای مرکز استان توسط سازمان اطلاعات سپاه با همکاری سازمان بازرسی در حال انجام می باشد.
اسپانلو اظهار داشت: ترک فعل احتمالی سایر مدیران استان و شهرستانی هم مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
منبع:

1400/12/06
13:06:48
5.0 / 5
745
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد