حقوق و قضا
در مراسم اختتامیه مطرح شد؛

جشنواره شهید بهشتی بین المللی می شود

جشنواره شهید بهشتی بین المللی می شود

به گزارش حقوق و قضا دبیر جشنواره شهید بهشتی اظهار داشت: امید است با همکاری شورای عالی انقلاب فرهنگی جشنواره شهید بهشتی از سال دیگر بصورت بین الملی اجرا شود


به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر، حجت الاسلام و مهدی هادی رییس پژوهشگاه قوه قضائیه بامداد امروز در اختتامیه دومین جشنواره شهید بهشتی اظهار داشت: بررسی آثار ارسال شده برای این جشنواره برای پژوهشگاه قوه قضائیه منافع بسیاری داشت که همچون این منافع تحلیل وضعیت موجود قوه قضائیه و شناخت منافذ و لطمه ها بود. وی ادامه داد: ما در بعضی آیات قرآن با واژه احسن مواجه می شویم و بنابر این آیات به نظر آن اعمالی پذیرفته می شود که زیباتر و نیکوتر باشد و برای همین نیز باید آثار پژوهشی برتر بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. هادی اشاره کرد: حسب فرمایشات قرآن عدالت نزدیکترین چیز به تقوا است. امیرالمومنین می فرماید عدالت اعطای هر حقی به ذی حق اوست و یا این که قرار دادن هر چیزی در موضع خود است اما سوال این است که از کجا باید تشخیص داد که چه کسی حق دارد؟
وی ادامه داد: چیزی که می تواند پاسخ به سوالات فوق باشد، پشتوانه پژوهشی و دانش است و علم و دانش و پژوهش می تواند ذی حق را به ما مشخص نماید و جایگاه هر چیزی را معین کند تا بعد از آن عدالت عملی شود. رییس پژوهشگاه قوه قضائیه اظهار داشت: پژوهشگاه در یک رویکرد جدید اهتمام دارد به سمت حل مشکلات قوه قضائیه برود و بعلاوه در پژوهشگاه به دنبال آینده پژوهی و پیش بینی مسیر آینده قوه قضائیه نیز هستیم. مشارکت حداکثری پژوهشگران در جشنواره شهید بهشتی در ادامه، محمد بارانی در اختتامیه جشنواره شهید بهشتی که به همت پژوهشگاه قوه قضائیه برگزار شد، اظهار داشت: از حمایت های ریاست قوه قضائیه و معاونت حقوقی برای برگزاری این جشنواره کمال تشکر را دارم. وی ادامه داد: اعتمادی که ریاست پژوهشگاه به پژوهشگران و اساتید درون قوه قضائیه داشت، رکن اصلی این جشنواره بود و بنا بر این با مشارکت حداکثری پژوهشگران توانستیم جشنواره را برگزار نماییم. بارانی اشاره کرد: ایجاد فضای گفتمانی در جهت توسعه عدالت قضائی و قراردادن تحقیقات در راه حل مشکلات و مسائل قوه قضائیه از اهداف این جشنواره است. بعد از دریافت آثار ارسالی به دبیر خانه جشنواره، داوری در ده بخش انجام شد. دبیر جشنواره شهید بهشتی اضافه کرد: متقاضیان شرکت در جشنواره تا ۱۰ آبان امسال فرصت ارسال آثار داشتند که بنا بر درخواست ها در سه مرحله و تا اختتام دی این زمان تمدید گردید و در مجموع ۱۰۷۴ اثر به دبیرخانه ارسال شده بود. وی با اشاره به راستی آزمایی و بررسی کیفی آثار ارسالی اظهار داشت: ۱۵۳ اثر جهت داوری نهایی تحویل کمیته داوران شد. در بخش نوآوری در نهایت ۱۴ اثر به مرحله داوری ارجاع شد. اعطای جایزه بین المللی عدل بارانی اشاره کرد: باتوجه به کیفیت آثار و استاندارهای در نظر گرفته شده، نفرات برتر انتخاب شدند. بارانی اشاره کرد: با پیگیری های انجام شده از دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، امید می رود در سالهای آتی جشنواره شهید بهشتی بصورت بین الملی و با ارائه جایزه "عدل" توسعه یابد.


منبع:

1400/12/04
20:55:50
5.0 / 5
989
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد