حقوق و قضا
در دادگاه رسیدگی به اتهامات چعب مطرح شد؛

ارتباط سرکرده گروه تروریستی النضال با نتانیاهو

ارتباط سرکرده گروه تروریستی النضال با نتانیاهو

سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده حبیب فرج الله چعب ملقب به حبیب اسیود، سرکرده گروهک تروریستی حرکة النضال اجرا شد.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده «حبیب فرج الله چعب» ملقب به «حبیب اسیود»، سرکرده گروهک تروریستی «حرکة النضال» امروز (چهارشنبه، ۱۳ بهمن) در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی افشاری برگزار گردید. در ابتدای جلسه قاضی افشاری از نماینده دادستان خواست تا در جایگاه قرار گیرد و به قرائت ادامه کیفرخواست بپردازد. وزیری نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت و اظهار داشت: طبق اطلاعات تحقیق وزارت اطلاعات، اقاریر متهم، تحقیقات به عمل آمده و ادله موجود وی متهم است به افساد فی الارض از راه تشکیل، اداره و سرکردگی گروهکی به نام حرکة النضال العربی لتحریرالاحواز و طراحی و اجرای عملیات تروریستی و تخریب اموال عمومی که از راه عملیات های متعدد آنها را انجام داده است. در ادامه این جلسه دادگاه نماینده دادستان با اشاره به اینکه سرویس اطلاعاتی عربستان سعودی همه ساله در چارچوب پوشش مراسم مناسک حج با عناصر گروهک تروریستی حرکة النضال دیدار ترتیب می داده است، اظهار داشت: عناصر این گروهک تروریستی در چارچوب پوشش حج به عربستان می رفتند تا نقشه هایی که توسط سرویس اطلاعاتی سعودی به آنها دیکته می شد را اجرا کنند. این نقشه ها اقدامات ضد شهروندان بیگناه جمهوری اسلامی ایران را در برمی گرفت. در ادامه جلسه دادگاه تصویر دیدار عیسی مهدی فاخر با وزیر فرهنگ عربستان سعودی در این کشور به معرض نمایش گذاشته شد. این فرد که در هلند به دلیل اقدامات تروریستی بازداشت شد و به چهار سال زندان محکوم شد، اقدامات فراوانی ضد شهروندان جمهوری اسلامی ایران انجام داده است. تصویر بعدی که در این دادگاه به معرض نمایش گذاشته شد عکس دیدار یعقوب نیسی با پادشاه عربستان سعودی بود؛ یعقوب نیسی سخنگوی گروهک تروریستی حرکة النضال صریحاً اقدام تروریستی ۳۱ شهریور ۹۷ ضد نیروهای مسلح که به شهادت ۲۵ نفر از هموطنان بی گناه مان انجامید توسط این گروهک تروریستی را بر عهده گرفته است با پادشاه عربستان یعنی شخص اول این کشور دیدار می کند.
در ادامه این جلسه دادگاه تصویری از دعوتنامه پادشاه عربستان سعودی برای عیسی مهدی فاخر به معرض نمایش گذاشته شد. نماینده دادستان در واکنش به نمایش این تصاویر اظهار داشت: چرا پادشاه عربستان سعودی برای یک تروریست که در هلند بازداشت شده است دعوتنامه می فرستد؟ چون قرار بوده است نقشه های سرویس اطلاعاتی عربستان ضد جمهوری اسلامی و ضد شهروندان بیگناه ایران دیکته شود. نماینده دادستان همچون جلسه قبل بار دیگر به عامل ارتباط گروهک تروریستی حرکة النضال به موساد اشاره نمود و اظهار داشت: منال مسلمی که یک فرد یهودی و تبعه تونس است و در اتحادیه اروپا و در دفتر مارچلو نماینده ایتالیا در اتحادیه اروپا فعالیت دارد یکی از عناصر اطلاعاتی رژیم صهیونیستی و عامل وصل گروهک تروریستی حرکة انضال به رژیم غاصب صهیونیستی است. تمام ملاقات های این گروهک تروریستی با سرویس اطلاعاتی موساد توسط این فرد انجام می شده است. در ادامه جلسه دادگاه اسناد مکتوبی به معرض نمایش گذاشته شد که نشان می داد چعب و بنیامین نتانیاهو باهم ارتباط داشتند. وزیری ضمن اشاره به یکی دیگر از افرادی که با گروهک تروریستی حرکة النضال در ارتباط بوده است و از جانب کشور عربستان سعودی حمایت مالی شده است، اظهار داشت: مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار توسط عربستان سعودی به صالح کامرانی سرکرده گروهک تروریستی تجزیه طلب داده شده است تا با راه اندازی شبکه ای به شانتاژ خبری بپردازد. این فرد در سوئد است و همچنان به اقدامات مجرمانه و تروریستی خود ادامه می دهد اما این کشور هیچ اقدامی در جهت تعهدات مقابله با تروریست و در جهت کنوانسیون ژنو انجام نمی دهد. نماینده دادستان اضافه کرد: بر مبنای اقاریر متهم، وی در سال ۲۰۱۲ یک کامپیوتر رمزنگاری شده از کشور عربستان سعودی تحویل گرفته است تا اطلاعات بدست آمده را به صورت رمز به سرویس اطلاعاتی این کشور عرضه دهد؛ اطلاعات نظامی پادگان های سپاه در خوزستان، اطلاعات مراکز نظامی کشور، جمع آوری اخبار شخصیت های اهوازی که در خارج از کشور حضور دارند بعضی از اطلاعاتی بوده است که متهم اقرار کرده است به سرویس اطلاعاتی کشور عربستان عرضه کرده است. نماینده دادستان در ادامه اظهار داشت: عربستان سعودی حتی کوچک ترین هزینه های این گروهک تروریستی را پرداخت کرده است. در ادامه این دادگاه فیلمی از تجمعی نمایش داده شد که در آن پرچم گروهک تروریستی حرکة النضال وجود داشت. نماینده دادستان تاکید کرد: در بالای این پرچم نمادی از دو سلاح وجود دارد که نشان از سیاست های این گروهک تروریستی دارد و نشان داده است این گروهک تروریستی از روز اول هدفشان انجام اقدامات تروریستی ضد شهروندان ایرانی بوده است و فرقی نمی کرده است که این افراد عرب یا فارس باشند. در فیلم دیگر که امروز به معرض نمایش گذاشته بود، نشان می داد یک سرباز نیروی انتظامی توسط عناصر گروهک تروریستی حرکة النضال به رگبار بسته شده است.
نماینده دادستان اظهار داشت: این فیلم که با آرم شبکه اهوازنا بوده است، در بعضی از کشورهای اروپایی به تصویر کشیده است. سربازی که بر مبنای انجام خدمت وظیفه عمومی به سربازی رفته است چه گناهی دارد که یک گروهک تروریستی آنرا ترور می کند؟ نماینده دادستان افزود: متهم اقرار کرده است که عناصر گروهک حرکة النضال درحال جابجایی چندین محموله سلاح و تجهیزات در ارتباط با بمب گذاری و عملیات های تروریستی از کشور عراق به ایران بوده اند که خوشبختانه این محموله ها توسط ایران در همان زمان کشف و تمام افراد در رابطه با آن دستگیر شدند. نماینده دادستان با اشاره به اینکه متهم اقرار کرده است که اقدامات تروریستی این گروهک با هدف ضربه زدن به اقتصاد کشور و انجام بمب گذاری در لوله های نفت و حمله به مراکز حساس نظامی و امنیتی بوده است، اظهار داشت: این متهم اطلاعات مراکز حساس اطلاعات شخصی افراد کاروان های حج که از خوزستان، سوریه، عراق یا اروپا به حج اعزام می شدند، اطلاعات در ارتباط با مراکز هسته ای و به صورت خاص اطلاعات نیروی دریایی در جزایر سه گانه همیشه ایرانی را در اختیار سرویس اطلاعاتی عربستان سعودی قرار داده است. وی افزود» متهم اقرار کرده است از مراکز مردم نهاد و سمن ها بعنوان پوشش استفاده می کرده تا لو نرود و بتواند اقدامات تروریستی و تجزیه طلبانه خویش را ادامه دهد.
در ادامه این جلسه دادگاه تصاویری از افرادی نشان داده شد که باوجود این که جزو عناصر اطلاعاتی و نظامی گروهک تروریستی حرکة النضال هستند اما آزادانه در کشورهای سوئد، بلژیک و هلند به فعالیت تروریستی ضد شهروندان بی گناه جمهوری اسلامی ایران می پردازند. نماینده دادستان با نمایش تصویر فردی به نام ناصر شاوردی اظهار داشت: ناصر شاوردی که در هلند است یکی از خطرناک ترین افراد این گروهک تروریستی است که عملیات هایی در مناطق مختلف خوزستان مانند شادگان، ماهشهر و دارخوین را برنامه ریزی و انجام داده است. نماینده دادستان با نشان دادن تصویری از جاسم ابوالغبیش تاکید کرد: این فرد هم از اعضای خطرناک گروهک تروریستی حرکة النضال است که هم اکنون در کشور بلژیک آزادانه رفت و آمد می کند و عملیات های تروریستی ضد جمهوری اسلامی ایران را برنامه ریزی می کند. نماینده دادستان در ادامه این جلسه دادگاه به بعضی از عملیات های تروریستی که توسط این گروهک با هدف براندازی و اقدامات تجزیه طلبانه ضد شهروندان بیگناه جمهوری اسلامی صورت گرفته است اشاره نمود و اظهار داشت: بمب گذاری در فرمانداری اهواز در سال ۸۴، بمب گذاری در سازمان مدیریت و برنامه ریزی یا همان سازمان برنامه و بودجه خوزستان در سال ۸۴، عملیات بمب گذاری اداره مسکن و شهرسازی اهواز در سال ۸۴ بمب گذاری در اداره محیط زیست اهواز در سال ۸۴، بمب گذاری در خطوط انتقال نفت خوزستان، بمب گذاری در محور انتقال نفت اهواز، آبادان و ماهشهر، بمب گذاری در فرمانداری دزفول و آبادان در سال ۸۴، برنامه ریزی برای بمب گذاری در دادگستری اهواز ازجمله اقدامات این گروه تروریستی بوده است.
نماینده دادستان افزود: گروهک حرکة النضال همینطور اقدامات تروریستی وحشتناکی را ازجمله بمب گذاری در اماکن دولتی، سرقت مسلحانه انجام داده که منجر به شهادت و مجروح شدن ۲۷۴ نفر از شهروندان ایرانی شده است. در انتها این جلسه دادگاه قاضی افشاری ضمن اعلام ختم این جلسه گفت جلسه بعدی رسیدگی دادگاه متعاقباً اعلام می شود.


1400/11/14
23:49:27
5.0 / 5
904
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد