لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
پزشكی قانونی اعلام كرد؛

كاهش ۴۱ درصدی قربانیان در آمار نهایی تصادفات نوروزی

كاهش ۴۱ درصدی قربانیان در آمار نهایی تصادفات نوروزی

حقوق و قضا: در تعطیلات نوروز امسال (25 اسفند 1398 تا 15 فروردین 1399)، 534 نفر در حوادث رانندگی جان خودرا از دست دادند، این رقم در مقایسه با زمان مشابه سال قبل 41.6 درصد كاهش یافته است.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از سازمان پزشکی قانونی کشور، در نوروز امسال به سبب به حداقل رسیدن سفرها به دنبال شیوع بیماری کرونا، شاهد کاهش قابل توجه تلفات حوادث رانندگی در کشور بودیم به نحوی که برمبنای آمارهای موجود از سال ۱۳۹۰ تا کنون کمترین آمار تلفات تصادفات نوروزی در تعطیلات امسال ثبت شده است. در نوروز امسال بیشترین آمار تلفات در ایام ۲۷ و ۲۹ اسفند با ۴۴ فوتی و کمترین آن با رقم ۱۶ فوتی در روز چهارم فروردین ماه گزارش شده است.

همین طور استان های تهران با ۵۹، فارس با ۴۴ و کرمان با ۳۹ فوتی بیشترین و استان های ایلام با دو، قم با چهار و یزد با پنج فوتی کمترین آمار تلفات حوادث نوروزی را داشته اند. کاهش ۳۳ درصدی تلفات در فروردین در فروردین ماه نیز با کاهش ۳۳ درصدی تلفات تصادفات مواجه بودیم، بطوری که در این ماه ۸۳۲ نفر در تصادفات جان باختند که این میزان در مقایسه با زمان مشابه سال قبل (۱۲۴۲ فوتی)، ۳۳ درصد کاهش را نشان میدهد. از کل تلفات تصادفات فروردین امسال ۶۹۶ نفر مرد و ۱۳۶ نفر زن بودند.

کاهش ۴۱ درصدی تلفات در آمار نهایی تصادفات نوروزی بر طبق این گزارش در فروردین امسال ۱۲ هزار و ۹۳۷ مصدوم حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که نسبت به زمان مشابه سال قبل ۵۳.۲ درصد کاهش یافته است.

1399/03/13
23:17:37
5.0 / ۵
2725
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد