حقوق و قضا
رئیس كل دادگستری فارس اعلام كرد:

مختومه شدن ۴ پرونده قتل با مصالحه در فارس

مختومه شدن ۴ پرونده قتل با مصالحه در فارس

به گزارش حقوق و قضا فارس رئیس کل دادگستری استان فارس از حصول سازش در چهار فقره پرونده قتل عمدی و نجات چهار محکوم به قصاص در نیمه اول دیماه در چهار حوزه قضایی استان اطلاع داد.


حجت الاسلام سید کاظم موسوی اظهار داشت: به تأسی از سیره خاندان (ع) و با رأفت و گذشت خانواده های اولیاء دماء، تلاشهای مسؤلان قضایی فارس، اعضا و کارکنان توسعه حل اختلاف و داوری استان و با کمک معتمدین و ائمه جماعات در حوزه های قضایی خنج، داراب و شعب ۴۲ویژه زندان و ۷۶ ویژه استان چهار محکوم به قصاص از چوبه دار رهایی یافتند.
به گزارش حقوق و قضا به نقل از دادگستری فارس، موسوی با قدردانی از تلاشهای انجام شده در این راستا، اضافه کرد: توسعه حل اختلاف استان همواره در راه اعتلای فرهنگ عفو و گذشت در جامعه گام برداشته اند، چون که صلح و سازش از دیدگاه شرع مقدس اسلام ارزش ومرتبه بسیار والایی دارد و در آیات مختلف قرآن کریم و روایات مختلف هم به این امر مهم اشاره شده است.
نماینده عالی قوه قضاییه در استان فارس اظهار داشت: ترویج فرهنگ صلح و سازش که دارای ریشه های دیرینه تاریخی و اعتقادی در بین مردم مسلمان ایران اسلامی است، می تواند در خیلی از موارد، حلال مشکلات باشد که تحقق این مهم، تلاش جمعی و عزم همگانی را می طلبد.
موسوی یاد آور شد: توسعه حل اختلاف استان فارس در زمینه صلح و سازش بخصوص در پرونده های قتل تابحال منجر به اقدامات بسیار مناسبی شده است و امروز با کمک سایر ائمه جمعه و جماعات، افراد متنفذ و تأثیرگذار، بزرگان و همینطور سایر نهادها همچون مصلحین قرآنی، می توانیم از ورود خیلی از پرونده های قضایی به دادسرا و دادگاه ها بکاهیم.
منبع:

1400/10/23
11:43:31
5.0 / ۵
961
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد