حقوق و قضا
جانشین بسیج حقوقدانان عنوان كرد

آزادی 2080 زندانی جرایم سبک در سطح کشور

آزادی 2080 زندانی جرایم سبک در سطح کشور

به گزارش حقوق و قضا از گیلان جانشین بسیج حقوقدانان، با اعلان اینکه از شهدا برای فاصله گرفتن از دنیا کمک بگیریم، اظهار داشت: طرح مصباح را در امتداد ارتقای سطح آگاهی عمومی در سراسر کشور اجرائی کردیم و موفق به آزادی 2080 زندانی جرایم سبک شدیم.


مهدی امین پور، جانشین سازمان بسیج حقوقدانان کشور در یادواره شهدای حقوقدان استان گیلان، با اعلان اینکه همه ما در قبال خون شهدا مسئول هستیم، اظهار نمود: در دوران دفاع مقدس حضرت عباس(ع) و حضرت عل اکبر(ع) را بهتر شناختیم، برای اینکه شهدای ما همه عباس و علی اکبر بودند.
وی مادران و همسران شهدا را جلوه ای دیگر از فرهنگ عاشورا دانست و اضافه کرد: عزت و سربلندی ایران اسلامی در گرو خون شهداست و اگر امروز راحت نفس می کشیم، از ایثار و فداکاری شهداست.
جانشین بسیج حقوقدانان، با اعلان اینکه امروز باید راه شهدا را ادامه دهیم، اظهار داشت: امروز خدمت کردن به مردم بهترین وظیفه ما در قبال خون شهداست.
امین پور، با اشاره به ادب و احترام حاج قاسم سلیمانی نسبت به والدین، اشاره کرد: حاج قاسم علاقه ویژه ای به پدرش داشت و دستبوس مادرش بود پس به برکت مجالس شهدا باید از مرام و مسلک آنان الگو بگیریم و نسبت به والدین ادب و خاکساری داشته باشیم.
وی با اعلان اینکه از شهدا برای فاصله گرفتن از دنیا کمک بگیریم، اظهار داشت: طرح مصباح را در امتداد ارتقای سطح آگاهی عمومی در سراسر کشور اجرائی کردیم و موفق به آزادی ۲۰۸۰ زندانی جرایم سبک شدیم.
جانشین بسیج حقوقدانان، با اشاره به اجرای طرح اصلاح ذات البین با هماهنگی دستگاه قضا، عنوان کرد: این طرح ها را در امتداد کمک به مردم اجرائی می کنیم، برای اینکه مردم با مشکلات زیادی مواجهند و با خدا و شهدا عهد ببندیم که یار و کمک کار مردم باشیم.
حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی، رئیس کل دادگستری گیلان نیز، با اعلان اینکه شهدا از فضائل زیادی برخوردار بودند، اظهار نمود: فضائل شهدا آنان را از دیگران متفاوت می کند.
وی اولین فضیلت شهدا را تقویت خداجویی و خواخواهی در مردم دانست و اضافه کرد: خداجویی تمایل فطری بشر است و پیامبران آمدند تا حس خداجویی در انسان ها را شکوفا کنند.
رئیس کل دادگستری گیلان، شهدا را تجلی اسمای الهی دانست و متذکر شد: در جبهه ها فقط خدا بود و وابستگی ها از بین رفته بود، برای اینکه دنیا شهدا را گرفتار غفلت نکرده بود و خدا برای شهدا بزرگتر از دنیا بود.
حجت الاسلام خلیلی، ایثار و گذشت و خودرا ندیدن و درد دیگران را در اولویت قرار دادن را از دیگر فضائل شهدا دانست و اشاره کرد: شهدا عظمت خدا را درک کردند و به مقام خشوع رسیدند.
وی با اعلان اینکه باید خودرا مخاطب قرآن قرار دهیم، اظهار داشت: عاشق بودن از دیگر فضیلت های شهداست، یعنی شهدا عشق را بر عقل ترجیح دادند، برای اینکه عقل محاسبه گر است و سود و زیان و نفع و ضرر را تشخیص می دهد و از درک زیبایی ها غافل است. در حقیقت عشق ما را به زیبایی ها سوق می دهد و شهدا توانستند زیبایی ها را درک کنند؛ البته برای خلق صنعت و تکنولوژی باید عقل باشد، اما عشق معنویت می آورد و بشر امروز بیش از مادیت به معنویت نیاز دارد.
رییس شورای قضایی گیلان، شهدا را جلوه آموزه های دینی و اسلامی دانست و بیان کرد: شهید بهشتی در کنار کار سنگین اجرائی، کلاس مبانی دینی و اسلامی را پیگیری می کرد و متاسفانه خیلی از مدیران ما با مبانی دینی آشنایی ندارند.
وی با اعلان اینکه برای حفظ و حراست از سیره شهدا برگزاری یادواره ها و نامگذاری اماکن لازم است؛ اما کافی نیست، اشاره کرد: باید سیره شهدا را بعنوان افق ترسیم و از آن سیره اقتباس نماییم تا این سیره اقتباسی در جامعه نهادینه شود.
حجت الاسلام خلیلی، سیره کربلا را بهترین الگو برای بشریت دانست و افزود: خون امام حسین(ع) آگاهی بخش است و نادانی ها را از بین می برد، برای اینکه اسلام آمریکایی خشن و داعشی برخاسته از جهل است و مادامی که جهل باشد، اسلام آمریکایی هم هست.
رئیس کل دادگستری گیلان، نادانی را بزرگترین مصیبت فرهنگی دانست و تصریح کرد: بعنوان میراثدار شهدا وظیفه داریم که حتی یک نفر را از جهل و نادانی خارج نماییم.
منبع:

1400/09/05
21:17:13
5.0 / 5
706
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد