حقوق و قضا

امواج رادیو فرهنگ در ندامتگاه تهران بزرگ

امواج رادیو فرهنگ در ندامتگاه تهران بزرگ

به گزارش حقوق و قضا مدیرکل فرهنگی تربیتی سازمان زندان ها در آیین شروع همکاری مشترک رادیو فرهنگ و سازمان زندان ها، که در ندامتگاه تهران بزرگ برگزار شد، اظهار داشت: کارهای سازمان زندان ها متمرکز بر امور اصلاحی و تربیتی است تا مددجویان تحت آموزش های بازتوانی اجتماعی و توانمندسازی قرار گیرند.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از اداه کل زندان های استان تهران، حمیدرضا عزیزیان در آیین شروع به کار رادیو فرهنگ و سازمان زندان ها، ضمن خوشامدگویی به دست اندرکاران این شبکه اظهار داشت: این مراسم، باخبر گرانقدر و ارزشمندی برای آنانی است که صدای برنامه های فرهنگی و اجتماعی ما را در سراسر کشور شنیده اند.
وی ادامه داد: کارهای سازمان زندان ها متمرکز بر امور اصلاحی و تربیتی است تا مددجویان تحت آموزش های بازتوانی اجتماعی و توانمندسازی قرار گیرند.
مدیرکل فرهنگی و تربیتی سازمان زندان ها اشاره کرد: رادیو بعنوان یکی از قدیمی ترین رسانه ها و رفیق راه ما ایرانیان است و توانایی آنرا دارد که صدای ما را به گوش مسئولان، مردم و نیکوکاران برساند.
وی با اشاره به شروع "هفته کتاب و کتابخوانی"، اظهار داشت: هم اکنون، دو میلیون و ۲۰۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه های زندان های سراسر کشور وجود دارد و تلاش می نماییم زندانیان به کتاب های روز دسترسی داشته باشند.
عزیزیان با دعوت از نیکوکاران به حضور در عرصه کمک به زندان ها، اظهار داشت: خوشبختانه سرانه مطالعه در زندان ها بیش از جامعه است ولی خیرین می توانند با اهدای کتاب به غنی سازی اوقات فراغت زندانیان کمک کنند.
در ادامه این مراسم، معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های استان تهران طی سخنانی اظهار داشت: مهم ترین رسالت سازمان زندان ها بنا بر آیه ۳۲ سوره مائده، که بر بالای آرم این سازمان نیز نقش بسته، اصلاح و تربیت است: هر کس نفسی را زنده کند، مانند آنست که جامعه را نجات داده است.
اسماعیل جمیاری اضافه کرد: خدمات زندان ها در سه بخش تامینی، تربیتی و حمایتی خلاصه می شود، همکاران سختکوش و ساعی ما بعنوان مجاهدان خاموش در سراسر کشور، با نگهداری و مراقبت از زندانیان و افرادی که راه خطا رفته اند و ایجاد امنیت و آرامش جامعه، همراه با دیگر نهادهای جامعه سهیم هستند.
وی اشاره کرد: شخصیت زندانی باید محترم شمرده شود و برای همکارانمان مهم نیست که جرم وی چیست و برای چه مدت زندانی خواهد بود و امکانات در زندان ها حتی تحصیل از نهضت سوادآموزی تا دانشگاه برای همه زندانیان استان تهران یکسان است.
معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های استان تهران همین طور اظهار داشت: بخش سوم امور حمایتی است. خیلی از خانواده های زندانیان هیچ نقشی در ارتکاب جرم زندانی نداشته و گاه حتی از آن اطلاع نداشته اند.
وی افزود: برای آنکه لطمه های اجتماعی گربانگیر خانواده ها نشود، کوشش های بسیاری صورت گرفته، اما راه برای همیاری نیکوکاران باز است و دست هایشان را صمیمانه می فشاریم تا به یاری خانواده هایی بشتابند که در نبود سرپرستشان گرفتار مشکلات معیشتی شده اند.
بر طبق این گزارش، در ادامه مراسم، از کتاب "خلیفه شویم" که توسط فردی زندانی در ندامتگاه تهران بزرگ نگاشته شده، رونمایی گردید و از نویسنده آن تقدیر به عمل آمد.
لازم به ذکر است، از این پس، شنوندگان رادیو می توانند روزهای شنبه از ساعت ۱۵ تا ۱۷ شنونده امواج رادیو فرهنگ در ندامتگاه تهران بزرگ باشند.
منبع:

1400/08/24
15:21:56
5.0 / 5
650
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد