لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
رئیس قوه قضاییه در دیدار با وزیر بهداشت و درمان :

وزارت بهداشت پیشگام جلوگیری از بروز تخلف و فساد و مقابله با تخلفات در این عرصه باشد

وزارت بهداشت پیشگام جلوگیری از بروز تخلف و فساد و مقابله با تخلفات در این عرصه باشد

به گزارش حقوق و قضا رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: باید با اقدامات سوداگرانه کسانی که برای منافع شخصی خود جان مردم را به خطر می اندازند قاطع برخورد کرد.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، در ادامه دیدارهای مسؤلان با رئیس دستگاه قضا در جهت بررسی و همفکری برای حل مسائل و مشکلات مردم و دستگاههای مختلف، «بهرام عین اللهی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور در عدلیه با حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای ملاقات و گفتگو کرد.
رئیس قوه قضاییه در این دیدار با تجلیل از اقدامات جهادی کادر درمان که بی ادعا، خالصانه و بی وقفه در ادوار مختلف بخصوص در مقطع حساس انتشار کرونا از جان مردم در مقابل بیماری ها صیانت کرده اند، یاد و خاطره «شهدای عرصه سلامت» را گرامی داشت.
محسنی اژه ای در ادامه ارتقاء سلامت اداری در حوزه بهداشت و درمان را در جهت صیانت از اعتبار خادمان حوزه سلامت مهم دانست و بر ضرورت تقویت نظارت بخصوص بر عملکرد بیمارستان ها و داروخانه ها تصریح کرد.
رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه وزارت بهداشت و درمان باید پیشگام جلوگیری از بروز تخلف و فساد و مقابله با تخلفات در این عرصه باشد، خاطرنشان کرد: هرچه خودمراقبتی و نظارت صنفی در حوزه بهداشت و درمان بیشتر مورد توجه قرار گیرد شاهد کاهش شکایات و شکل گیری پرونده های قضایی خواهیم بود.
محسنی اژه ای با تکیه بر لزوم مقابله با فساد و تخلف در بخش در رابطه با سلامت مردم عنوان کرد: باید با اقدامات سوداگرانه کسانی که برای منافع شخصی خود جان مردم را به خطر می اندازند قاطع برخورد کرد.
محسنی اژه ای از اقدام واکسیناسیون عمومی طی ماه های اخیر قدردانی نمود و آنرا گام مهمی در جهت حفظ جان مردم دانست.
دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم در این دیدار با عرضه گزارشی از وضعیت و عملکرد این وزارت خانه در ماه های اخیر، یکی از اقدامات مهم این حوزه را پیگیری واکسیناسیون عمومی عنوان نمود.
وی ادامه داد: به موازات واردات واکسن، تولید واکسن داخلی برای تأمین واکسن مورد نیاز با جدیت پیگیری شده است که صدور مجوز اضطراری برای تولیدات ۵ مرکز تولید واکسن در کنار واکسن برکت، همچون این اقدامات بوده است.
عین اللهی اظهار داشت: تزریق یک هفته واکسن در کشور ما، به اندازه دو برابر جمعیت برخی از کشورهای عربی بوده است.
وی با بیان اینکه امروز میزان تزریق واکسن در کشور به ۵۹ میلیون دُز رسیده، از همکاری و همراهی مردم در اجرای طرح واکسیناسیون عمومی قدردانی نمود.
وزیر بهداشت و درمان همینطور با تشریح برنامه های خود برای بهبود خدمات حوزه بهداشت و درمان اظهار داشت که اجرایی شدن این برنامه ها نیازمند همکاری و حمایت همه بخش ها همچون قوه قضاییه است.1400/07/14
15:01:56
5.0 / ۵
1034
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد