حقوق و قضا
رئیس كل دادگستری فارس:

نظر دقیق پزشکی قانونی منجر به کشف علمی جرائم می شود

نظر دقیق پزشکی قانونی منجر به کشف علمی جرائم می شود

به گزارش حقوق و قضا فارس رئیس کل دادگستری فارس اظهار داشت: پزشکی قانونی با نظرات کارشناسی علمی و تخصصی سهم بزرگی درآرای قضایی دارد تا جایی که در خیلی از پرونده های قضایی کارشناسی و صدور نظرات دقیق منجر به کشف علمی جرایم می شود.


حجت الاسلام سیدکاظم موسوی در هشتمین نشست شورای قضایی ا فارس ضمن قدردانی از زحمات پزشکان قانونی در سراسر استان، به جایگاه حساس و نقش به سزای کارشناسی های پزشکی قانونی در روند رسیدگی به پرونده های قضایی اشاره نمود.
به گزارش حقوق و قضا به نقل از روابط عمومی دادگستری فارس، او اضافه کرد: پزشکی قانونی با نظرات کارشناسی صحیح، علمی و تخصصی سهم بزرگی در آرای قضایی و سرعت بخشیدن به روند رسیدگی به پرونده های قضایی دارد تا جایی که در خیلی از پرونده های قضایی کارشناسی و صدور نظرات دقیق پزشکی قانونی منجر به کشف علمی جرایم می شود.
موسوی ضمن قدردانی از مدیرکل پزشکی قانونی استان و مجموعه تحت مدیریت وی به لحاظ همکاری و تعامل پزشکی قانونی با مجموعه قضایی استان در ارائه نظرات کارشناسی در تمام زمینه ها همچون بخش های معاینات، تشریح، کمیسیون آموزش و پژوهش و آزمایشگاه و آگاه سازی جامعه ارائه خدمات این دستگاه را مناسب و باارزش و در سطح مطلوب ارزیابی کرد و با اشاره به سختی های کار در پزشکی قانونی خدمات رسانی این مجموعه را قابل ستایش خواند.
رئیس شورای قضایی فارس اظهار داشت: با وجود حجم بالای پرونده های ورودی به پزشکی قانونی استان، سطح رضایتمندی مردم از این این اداره بالا است که این میزان رضایتمندی ناشی از اهتمام و تلاش پزشکان و کارکنان پزشکی قانونی و صدور نظرات کارشناسی دقیق توسط پزشکان در سراسر استان است.
همچنین در این جلسه از ۱۲ تن از پزشکان قانونی مرکز استان بصورت حضوری و ۵۶ تن از پزشکان فعال در شهرستان های استان بصورت ویدئو کنفرانس با اهدای لوح تقدیر از طرف رییس کل دادگستری فارس قدردانی گردید.
گفتنی است، رییس کل دادگستری استان، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و اعضای شورای قضایی فارس از مرکز معاینات شرق شیراز، تالار تشریح و آزمایشگاه پزشکی قانونی فارس نیز بازدید کردند.
منبع:

1400/06/25
14:50:39
5.0 / 5
1032
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد