حقوق و قضا
رئیس جدید قوه قضائیه:

باید در دوره جدید ساز و كار گسترش آزادی های مشروع ایجاد شود

باید در دوره جدید ساز و كار گسترش آزادی های مشروع ایجاد شود

به گزارش حقوق و قضا حجت الاسلام محسنی اژه ای ضمن اشاره به برنامه های خود برای اداره دستگاه قضا اظهار داشت: باید در دوره جدید قوه قضائیه، ساز و کار گسترش آزادی های مشروع ایجاد شود.به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در مراسم تودیع و معارفه رؤسای سابق و جدید قوه قضائیه اظهار نمود: از رهبر معظم انقلاب که بار دیگر با اعتماد به نفرات داخل دستگاه قضائی رئیس قوه قضائیه را انتخاب کردند، تشکر می کنم.
وی اضافه کرد: حالا به فضل پروردگار، سایر قوا و همکارانم در قوه قضائیه با قدرت و قوت این مسئولیت خطیر را دنبال خواهم کرد و از همه کسانی که در چند روز اخیر با اظهار محبت هایشان بنده را دلگرم کردند تشکر می کنم.
رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: از خداوند می خواهم درک صحیح شرایط، ادراک در عمل و توان تحمل این مسئولیت سنگین را به بنده عطا کنند و ان شاءالله همکاری همکاران و سایر قوا پشتیبان ما خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه محور کار ما سند تحول است و این دوره، دوره تحول و تعالی خواهد بود، افزود: باید با وحدت و یکپارچگی تمام با مجلس، دولت، نیروهای نظامی و انتظامی بتوانیم قدم های بلندی برداریم.
حجت الاسلام محسنی اژه ای ضمن اشاره به برنامه های خود اظهار داشت: عدل و عدالت در همه ساحت ها باید گسترش پیدا کند. مبارزه جدی تر، قاطع تر و بدون تبعیض با فساد در همه عرصه ها، توسعه فناوری برای خدمت بهتر و ارزان تر، استفاده حداکثری از ظرفیت های مردمی برای اقدامات پیش رو باید مورد توجه قرار گیرد و ساز و کار گسترش آزادی های مشروع ایجاد شود.
وی ضمن اشاره به لزوم ایجاد ساز و کار گسترش آزادی های مشروع اظهار داشت: این مورد احتیاج به سازوکاری دارد تا بتوانیم از این آزادی ها بیشتر از پیش دفاع نماییم. اگر آزادی های مشروع تبلیغ و گسترش پیدا کند بسیاری از کارهای خلاف صورت نمی گیرد.
رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: هنوز جا دارد مردم، خانواده بزرگ قوه قضائیه را آنگونه که هست بشناسند. باید از قوه قضائیه صیانت کامل صورت گیرد چون که اگر کوچک ترین لکه ای در این قوه وجود داشته باشد بلافاصله دیده می شود. در مورد تظلم خواستار و افرادی که با قوه قضائیه سر و کار دارند باید تکریم صورت گیرد. باید بستری فراهم گردد که بشود به این افراد سرویس مناسب داد و قوه قضائیه ملجا و پناه هر تظلم خواه و همه مردم باشد، تاکید می کنم همه مردم.
محسنی اژه ای اظهار داشت: باید به کسانی که نه زبان گفتن دارند و نه پای آمدن، نگاه و کمک ویژه داشته باشیم. هم اکنون افرادی هستند که نمی توانند وکیل بگیرند و از سویی به قانون هم آشنا نیستند، این افراد توان پرداخت پول به وکیل و کارشناس هم ندارند ازاین رو ما باید نگاه ویژه ای نسبت به این قشر داشته باشیم و در این مرحله دولت و مجلس حتما باید کمک کنند.
حجت الاسلام اژه ای اظهار نمود: من امید دارم که با حضور آیت الله رئیسی در دولت آینده که به همه گرفتاری ها، کسری ها در قوه قضائیه وقوف کامل دارند کمک می کنند و من اطمینان کامل دارم با حضور مدیر توانمند و کارکشته بزرگ شده در میدان های سخت دکتر قالیباف و نمایندگان انقلابی که حتما آنها هم کمک می کنند مشکلات مردم را بتوانیم کمتر نماییم.
وی در مورد جلوگیری از وقوع جرم بیان نمود: در زمینه جلوگیری از وقوع جرم بسیار امید دارم که با کمک همکاران عزیزم بتوانیم زمینه های فساد و رانت را برطرف کنیم؛ اما اگر بستر فساد و رانت وجود داشته باشد مبارزه مؤثر نیست و هر مقدار که تلاش نماییم اگر بسترها وجود داشته باشد این مبارزه کامل نخواهد بود حتی اگر مجازات های بسیار سنگین داشته باشیم بازهم مبارزه کامل نخواهد بود.


منبع:

1400/04/16
23:22:08
5.0 / 5
1140
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد