حقوق و قضا
مدیركل بازرسی لرستان:

خط قرمزی در كارمان نداریم

خط قرمزی در كارمان نداریم

به گزارش حقوق و قضا لرستان مدیرکل بازرسی لرستان اظهار داشت: در کارمان خط قرمزی نداریم و با هر کس و هر اداره ای که تخلفی و سودجویی کند برخورد خواهد شد.


سعید رازانی امروز ششم تیرماه در نشست با خبرنگاران با تبریک هفته قوه قضاییه اظهار نمود: همکاران به صورت هیات های بازرسی در دستگاههای اجرایی مستقر هستند.
وی با اشاره به اینکه اصل ۱۷۴ قانون اساسی در ارتباط با سازمان بازرسی است که نظارت بر حسن انجام امور و اجرای صحیح قوانین دارد، اظهار داشت: همه دستگاههای اجرایی، بانک ها، فرمانداری ها، شهرداری، بخشداری ها و استانداری ها تحت کنترل سازمان بازرسی هستند.
رازانی با اشاره به اینکه در سال برحسب نیاز بین ۱۹ تا ۲۰ دستگاه اجرایی مورد بررسی قرار می گیرند، اظهار داشت: بازرسی ها از راه بازرسی های برنامه ای و با استقرار هیات های بازرسی انجام می شود.
مدیرکل بازرسی لرستان بیان نمود: هم اکنون هیات های بازرسی در شهرداری های پلدختر، پست بانک، آبفا، جهاد کشاورزی، هلال احمر و اوقاف مستقر شدند.
وی اظهار داشت: گزارش هایی که بازرسان اعلام می کنند مستند به قوانین بوده و تخصصی هستند.
رازانی اظهار نمود: درصورتیکه در بازرسی ها مشخص شود که تخلفاتی صورت گرفته متخلفین به هیات های بدوی معرفی می گردند و این هیات نتیجه و وقت رسیدگی را به سازمان بازرسی اعلام کنند.
مدیرکل بازرسی لرستان اظهار داشت: درصورتیکه در بررسی ها جرمی رخ داده خاطیان به دستگاه قضایی معرفی می گردند و زمان و اوقات صرف شده برای این مهم، نتیجه و حکم صادر شده را به سازمان بازرسی استان اعلام کنند.
وی با اشاره به اینکه در کارمان خط قرمزی نداریم و با هر کس و هر رده ای که تخلفی کند برخورد می شود، بیان نمود: در ادارات درصورتیکه سودجویانی وجود داشته باشد با خاطیان برخورد خواهد شد.
رازانی در ادامه با اشاره به اینکه بازرسان سازمان به شهرداری های استان ورود جدی پیدا کردند، اضافه کرد: برخی پرونده های ساختمانی به صورت رندم کنترل، ردیابی و چک کردند و بازرسان به این نتیجه رسیدند که بعضی از این پروانه ها اصالت ندارند و در این راستا کارهای خوبی شروع و فرایند درستی در شهرداری ها از بابت صدور آخر کارها شروع شده است.
این مسئول اظهار داشت: در این راستا هم با دفاتر اسناد رسمی وثبت اسناد مکاتباتی انجام شده که باند آخر کار جعلی در بعضی شهرداری های استان بوجود آمده و در این راستا مراقبت بیشتری کنند.
وی تصریح کرد: ارتباط با سازمان ها، دستگاههای اجرایی و مردمی به صورت سیستمی است و مکاتبات کاغذی نداریم.
منبع:

1400/04/07
13:56:56
5.0 / ۵
1099
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد