حقوق و قضا

بازدید مدیركل زندان های استان تهران از زندان رجایی شهر

بازدید مدیركل زندان های استان تهران از زندان رجایی شهر

مدیرکل زندان های استان تهران در بازدید از زندان رجایی شهر اظهار داشت:   توجه به سرمایه انسانی در عین فرهنگ سازی برای تلاش جهادی، می تواند چالش ها را از سر راه براشته، رشد و بالندگی هر مجموعه و سازمان را در پی داشته باشد.به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، سیدحشمت الله حیات الغیب که بمنظور دیدار با مددجویان و بررسی وضعیت بهداشتی، آموزشی و رفاهی در زندان رجایی شهر حضور یافته بود، با تاکید بر اهمیت زمینه های موثر در ارتقای انگیزه خدمتی برای کارکنان و پرهیز از روزمرگی، اذعان داشت: مدیریت انگیزش شغلی کارکنان، موفقیت پایدار سازمان را رقم می زند و توجه به سرمایه انسانی در عین فرهنگ سازی برای تلاشی جهادی، می تواند چالش ها را از سر راه برداشته و رشد و بالندگی هر مجموعه و سازمان را در پی داشته باشد.

مدیر کل زندان های استان تهران ضمن مثبت ارزیابی نمودن اقدامات صورت گرفته در بخش های مختلف و تاکید بر کارهای حوزه بهداشت و درمان، از کوشش های شبانه روزی کارکنان ساعی سنگر اصلاح و تربیت قدردانی نمود.

وی پاسخگوی سوالات و درخواست های زندانیان نیز بود و خدمات زندانبانی اسلامی را دریچه ای نوین برای اصلاح و توانمندسازی زندانیان و خانواده های آنان دانست و در ادامه از زندان بعنوان محلی برای اصلاح و بازگشت سالم زندانیان به جامعه دانست.

مدیرکل زندان های تهران در جلسه پرسش و پاسخ کارکنان نیز حضور یافت و ارتقاء انگیزه و تعهد خدمتی را بستر ساز خدمات بهادار زندانبانی معرفی نمود و اظهار داشت: تلاش جهادی در حوزه خدمتی با هدف اثربخشی فعالیت ها، راه را برای پیشبرد اقدامات هموار می کند و این مهم نیازمند ایجاد انگیزه مضاعف و تعهد کاری است.
مدیر کل زندان های استان تهران طی بازدید و گفتگو با زندانیان که اسمعیلی معاون سلامت، اصلاح و تربیت، عزیزی مدیر زندان رجایی شهر و مسئولان آن مرکز نیز حضور داشتند، دستورات لازم را صادر کرد.

همچنین، مدیر کل زندان های استان تهران طی بازدید کارگروه سلامت، اصلاح و تربیت که بمنظور بررسی فعالیت یک ساله فرهنگی، عمرانی، امنیتی و بهداشتی بازداشتگاه اوین صورت گرفته بود، با تقدیر از مدیر و کارکنان این مجموعه اظهار داشت: کارهای این کارگروه سبب ارتقای سطح رضایتمندی مددجویان شده است.

حیات الغیب در این بازدید که با حضور حمید محمدی مدیر بازداشتگاه اوین و اعضای کارگروه سلامت، اصلاح و تربیت زندانهای استان تهران صورت گرفته بود، اظهار داشت: امسال نیز مانند سال قبل و با جدیت بیشتر، با گزارش کارگروه زندان ها ارزیابی شده، به مدیر و کارکنان هر مرکز بنا بر همین گزارش برای کارهای بخش های مختلف از قبیل عمرانی، بهداشتی و درمانی، فرهنگی تربیتی، اشتغال، قضایی و موارد دیگر نمره داده خواهد شد.

مدیر کل زندانهای استان تهران اضافه کرد: طی سال گذشته، با کارهای کارگروه سلامت، اصلاح و تربیت، تحولات اساسی و بنیادین در سطوح اقدامات رفاهی، عمرانی، فرهنگی، بهداشت و درمان و اشتغال ایجاد گردیدکه نتیجه آن سبب دگرگونی مراکز تامینی و تربیتی استان تهران در این بازه زمانی کوتاه شد و با کارهای جهادی وسیعی که صورت گرفت، سبب ارتقای سطح رضایتمندی مددجویان شده است.

مدیر کل زندانهای استان تهران همین طور ضمن اشاره به تأثیر باورهای دینی و عقیدتی در رشد فکری و اخلاقی زندانیان گفت: ایجاد محیط شاداب و زیباسازی اماکن سبب ارتقای انگیزه تربیتی و خودسازی در زندانیان می شود که برمبنای آن مسیر بازگشت سالم به جامعه روشن تر می گردد.

وی با اشاره به ضرورت پیشبرد اهداف اصلاحی و تربیتی سازمان زندان ها گفت: تمام کوشش های شبانه روزی کارکنان زندان ها، بازپروری اجتماعی و عدم بازگشت زندانی به چرخه جرم با بهره گیری از برنامه های فرهنگی، آموزشی و شغلی است تا در کنار مشاوره های روانشناسی و مهارت های اساسی، زندگی سالمی دنبال نماید.

وی همین طور افزود: بازداشتگاه اوین عملکرد خوبی در حوزه های مختلف خصوصاً بهداشت و درمان داشته، نتیجه آن با توسعه خدمات بهداشتی و مقابله با کرونا کاملاً مشهود است و بایستی با نظارت و کنترل مستمر و حفظ سلامتی مددجویان به اهداف متعالی سازمان زندانها در دیگر امور اصلاحی و تربیتی نائل آمد.

مدیر کل زندان های استان تهران با تقدیر از حمید محمدی مدیر و کارکنان بازداشتگاه اوین و نیز علی اسمعیلی معاون سلامت، اصلاح و تربیت و اعضای کارگروه راهنمایی های لازم را ارائه کرده و قرار شد بعد از بررسی کارشناسانه اعضاء کارگروه، موانع و مشکلات احتمالی موجود بصورت گزارش جمع بندی و در فرصت زمانی کوتاه حل و فصل شود.

کارگروه سلامت، اصلاح و تربیت زندان های استان تهران، هر ماه با حضور در یکی از زندان ها به بررسی وضعیت فرهنگی، آموزشی، بهداشت و درمان، رفاه و امور دیگر پرداخته، سپس نتایج حاصله بصورت گزارش ارائه و مدیر آن مرکز بایستی نسبت به رفع نقصها اقدام نموده در آخر مدت تعیین شده بصورت تصویری کارنامه عملکرد خودرا تحویل دهد که در آخر سال، نمره ارزیابی وی برمبنای رأی مدیر کل و اعضای کارگروه اعلام می گردد.
1400/03/10
17:28:49
5.0 / ۵
1338
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد