حقوق و قضا
نشست سازمان ثبت اسناد

مختومه كردن بیش از ۲۰۰ هزار پرونده استان تهران در سال ۱۴۰۰

مختومه كردن بیش از ۲۰۰ هزار پرونده استان تهران در سال ۱۴۰۰

نشست هم اندیشی درباره مختومه کردن بیش از 200 هزار پرونده اداره اجرای استان تهران در سال 1400 با حضور معاون امور اسناد در اداره کل ثبت اسناد و املاک تهران اجرا شد.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، در این جلسه که با حضور رامشی مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان تهران، معاون مدیر کل و روسای واحدهای اجرای استان تهران برگزار شد، معاون سازمان ثبت اسناد، هدف از برگزاری جلسه را تحقق سیاست های ابلاغی ریاست قوه قضائیه و همین طور اوامر ریاست سازمان در امتداد سند تحول قضایی و رضایت مندی بیشتر مراجعین عنوان نمود.
مهدی اقبال، ضمن تشکر از فعالیت ها و زحمات همکاران و با اشاره به اهداف عالی سازمان، ارائه راه حل را در امتداد تسریع در انجام امور و چاره ای برای مشکلات و مسائل اعلام نمود.
وی با اعلان اینکه ساماندهی بایگانی ها و کوشش برای تحقق کامل حذف فیزیکی پرونده ها اکنون در چند استان محقق شده است اضافه کرد: با توجه به بخشنامه ریاست عالی سازمان در امتداد حذف مهلت ۲ ماهه بند ب ماده ۱۱۳ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه در جهت رسیدگی سریع به پرونده هایی که از بدهکار پرونده مالی شناسایی نشده، در صورت درخواست بستانکار، آنها می توانند با صدور گواهی به دادگستری مراجعه نمایند.
معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد با تاکید بر لزوم استفاده از نیروهای توانمند و باانگیزه در واحدهای اجرا اظهار داشت: انجام مکاتبات به طور اتوماسیونی و حذف امور دستی و سنتی، استفاده از ظرفیت سامانه ثنا در امتداد شفافیت و دقت در ابلاغ ها، نظارت بیشتر بر مزایده ها و تعیین تکلیف پرونده های بانکی اقدامات مهم سازمان در دوره مدیریت جناب آقای دکتر خدائیان بوده است.
در ادامه این جلسه مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان تهران و سایر روسا مشکلات ادارات را اعلام نمودند و راهنمایی و دستورات لازم توسط معاون امور اسناد صادر شد.1400/03/07
23:36:50
5.0 / ۵
1091
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد