حقوق و قضا
با كمك خیرین و اعضای شورای حل اختلاف تهران؛

۳۶ پرونده قصاص طی سال ۹۹ در استان تهران منتهی به رضایت حتمی شد

۳۶ پرونده قصاص طی سال ۹۹ در استان تهران منتهی به رضایت حتمی شد

رئیس شورای حل اختلاف استان تهران اظهار داشت: با کمک خیرین و اعضای شورای حل اختلاف، 36 پرونده قصاص طی سال 99 منتهی به رضایت حتمی شد که این آمار در سال 98، 11 فقره بوده است.



به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر، غلامرضا مهدوی، در جلسه ویدئوکنفرانس رئیس کل دادگستری استان تهران با تعدادی از مدیران مجتمع های شوراهای حل اختلاف عملکرد این شورا با محوریت کاهش موجودی پرونده ها در سال ۱۳۹۹ را مورد بررسی قرار داد.
رئیس شورای حل اختلاف استان تهران اظهار داشت: در این سال بیش از ۴۳ هزار پرونده معوق وجود داشت که در عرض حدود شش ماه با تعیین تکلیف ۴۰ هزار پرونده به کمتر از ۳ هزار پرونده رسیده است.
وی در مورد پرونده های قصاص در سال ۹۹ عنوان داشت: با کمک خیرین و اعضای شورا، ۳۶ پرونده قصاص منتهی به رضایت حتمی شد که این آمار در سال ۹۸ تعداد ۱۱ فقره بوده و برای سال ۱۴۰۰ و در موضوع صلح و سازش، افق دید ۴۰ درصد پرونده ها را داریم که البته میانگین کشور هم اکنون ۳۰ درصد است.
رئیس شورای حل اختلاف استان تهران اضافه کرد: جهت دستیابی به اهداف تعیین شده، در ۶ ماه اول سال ۱۴۰۰ تمام مجتمع های حل اختلاف را مورد بازرسی دقیق و با کیفیت قرار خواهیم داد؛ در این خصوص چهار شاخص اصلی را تعیین کرده ایم که عبارتند از اتقان آرا، عملکرد شعب، اجرای حکم و صلح و سازش.
مهدوی بیان داشت: تمام مجتمع های شورای حل اختلاف با نام شهدای عزیز نامگذاری شده و پایگاه بسیج در آنها تأسیس شده است.
رئیس شورای حل اختلاف استان تهران در آخر و در مورد ساختمان های محل استقرار شوراهای حل اختلاف اظهار داشت: تعدادی از آنها نیاز به مرمت و بازسازی اساسی دارند.
در این جلسه، مدیران تعدادی از مجتمع های شورای حل اختلاف تهران به بیان عملکرد خود و همین طور تعدادی از مشکلات اعضای شورا پرداختند.

1400/01/28
16:24:16
5.0 / 5
1197
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد