لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
معاون وزیر دادگستری:

مسئولیت حمایت اجتماعی و قضائی از كودكان به قوه قضائیه سپرده شد

مسئولیت حمایت اجتماعی و قضائی از كودكان به قوه قضائیه سپرده شد

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری اظهار داشت: مسئولیت حمایت اجتماعی و قضائی از کودکان به قوه قضائیه سپرده شده است.به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر،، محمود عباسی ظهر چهارشنبه در آئین افتتاح یازدهمین مدرسه حقوق کودک استان مرکزی در اراک، اظهار نمود: کودکان برمبنای مبانی حقوق نظام بین المللی و داخلی باید مورد حمایت ویژه قرار گیرند.
وی اشاره کرد: پشتیبانی از حقوق کودکان نیاز به عدالت اجتماعی دارد و این مهم تعامل همه جانبه مجامع بین المللی را می طلبد.
عباسی اضافه کرد: حقوق کودکان از طرف مرجع ملی کنفوانسیون حقوق کودک مدیریت می شود. کنگره های بین المللی از ۱۹۲۴ تا حالا تا کنوانسیون حقوق کودک ۱۹۸۹ پروتکل های الحاقی آن و برنامه های توسعه، قوانین و مقررات جاری و قانون پشتیبانی از اطفال و نوجوانان را شامل می شود.
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری بیان کرد: قانون پشتیبانی از اطفال و نوجوانان در حوزه بزه دیدگی کودکان و نوجوانان اقدامات مناسبی انجام داده و مسئولیت حمایت اجتماعی و قضائی از کودکان به قوه قضائی سپرده شده و همکاری بین دستگاهها و هماهنگی لازم نیز از طرف مرجع کنوانسیون کودک دنبال می شود.
عباسی اشاره کرد: در جامعه دینی و اسلامی توجه به حقوق کودکان از جایگاه ویژه ای برخوردارست و در این راستا جمهوری اسلامی از مجامع بین المللی پیشرو شمرده می شود.

1399/11/01
18:14:42
0.0 / ۵
1160
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد