حقوق و قضا
برزگر:

دولت و مجلس با همدلی مانع تشدید بحران در معیشت جامعه شوند

دولت و مجلس با همدلی مانع تشدید بحران در معیشت جامعه شوند

به گزارش حقوق و قضا یك وكیل دادگستری اظهار داشت: در شرایط فعلی، وضعیت اقتصادی و مالی مردم و جامعه وضعیت خوبی نیست و نیازمند این است كه دولت و مجلس با همدلی و همگرایی و ارائه طرح های كارساز، اقداماتی را انجام دهند كه وضعیت اقتصاد و معیشت جامعه گرفتار بحران شدید نشود.عباس برزگر در گفت و گو با ایسنا، درباب تحکیم انسجام و همدلی در شرایط کنونی کشور بین دو قوه مقننه و مجریه، اظهار نمود: از زمانی که ویروس کرونا وارد کشور شد کسب و کار، بازار، گردشگری مانند بخش زیارت به عتبات و اماکن مقدسه و امثال آن گرفتار لطمه شده و قاعدتا وضعیت اقتصادی و مالی مردم و جامعه وضعیت خوبی نیست و نیازمند این است که دولت و مجلس با همدلی و همگرایی با ارائه طرح های کارساز، اقداماتی را انجام دهند که وضعیت مردم، اقتصاد و معیشت جامعه گرفتار بحران شدید نشود.

وی اضافه کرد: باتوجه به شرایط شیوع بیماری کرونا، خیلی از افراد مدتی در منازلشان ماندند و رعایت کردند ولی چون درآمدی ندارند تحت فشار هستند. درست است که یک عده از افراد جامعه کارمند هستند ولی کسانی که مشاغل آزاد دارند یا کسبه بازار، گرفتار شرایط سخت و مشکلی هستند که در شرایط فعلی باید دولت و مجلس تمام تلاش شان را در جهت رفع این مشکلات انجام دهند.

این وکیل دادگستری با اعلان اینکه "مجلس کار اجرایی انجام نمی دهد اما در زمینه قانونگذاری می تواند طرح ها و لوایح خوبی تصویب کند که کارساز باشد"، اظهار داشت: مجلس می تواند به دولت کمک نماید تا بتواند مشکلات جامعه را حل کند، ولی این نقش دولت می باشد که باید جدی تر از این عمل نماید، به این لحاظ که بعضی از کسانی که شاغل بودند و کار داشتند در شرایط فعلی بیکار هستند و اصل قضیه بحث اشتغال و ایجاد شغل برای جوانان جامعه است.

برزگر اشاره کرد: هم اکنون در گوشه و کنار دیده و شنیده می شود که متاسفانه شرکت هایی وجود دارند که در کشورهای دیگر نمایندگی دارند ولی در کشور ما غیر مجاز بوده و حق فعالیت ندارند و به شکل هرمی عمل می کنند. همین طور شنیده ام و نمونه های موردی آنرا دیده ام که این شرکت ها تحت عنوان شرکت کیو نت (Qnet) جوانانی که به دنبال اشتغال هستند را فریب داده و به بهانه اینکه برای آنها شغل ایجاد می کنند، آنها را اغفال کرده و 40 میلیون پول از آنها می گیرند و به بهانه آموزش، اجازه نمی دهند که با خانواده هایشان تماس داشته باشند و حتی آنها را تهدید می کنند.

وی اشاره کرد: مسئول برخورد با این اقدامات، دولت و قوه قضائیه است که باید آنها را شناسایی کرده و با این موضوعات مقابله کنند.

این وکیل دادگستری با اعلان اینکه "همه این موضوعات به سبب بیکاری و عدم اشتغال است"، اظهار داشت: دولت باید با جدیت بر اینگونه مسائل نظارت کند و افراد و شرکت هایی که کلاهبردار هستند و سر مردم کلاه می گذارند و پول مردم را می برند و همین طور برنامه هایی به شکل آدم ربایی انجام می دهند را شناسایی کرده و نیروهای امنیتی پیگیر این موارد باشند بعد از شناسایی این موارد، با آن برخورد کنند.

برزگر اظهار داشت: همانطور که حضرت امام (ره) فرمودند که "رمز موفقیت در وحدت کلمه است"، دولتمردان، مجلس، قوه قضائیه و در واقع قوای سه گانه بایستی با همدلی، کمک و دلسوزی برای مردم اهتمام کنند که مشکلات جامعه را حل کنند تا ان شاءالله از شرایطی که پیش آمده و مسایلی که در دنیا بحران به وجود آورده عبور نماییم.

وی در آخر با اشاره به شیوع ویروس کرونا در دنیا اظهار داشت: بحث بیماری کووید-19 نه فقط در کشور ما بلکه در کشورهای دیگر شرایط بدتری به وجود آورده است و در بعضی کشورها میلیون ها نفر بیکار شدند و کارخانه های زیادی تعطیل شدند. هم اکنون شرایط بدی در دنیا وجود دارد و باتوجه به فرهنگ معاضدت، همکاری، مهربانی و کمک به هم نوع که جزء فرهنگ ایرانی و اسلامی ماست، ان شاءالله این مشکلات برطرف شود و بتوانیم از بحران پیش آمده در دنیا و به خصوص در کشور رد شویم و شرایط بهتر شود.

منبع:

1399/03/30
12:19:22
5.0 / 5
2335
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد