حقوق و قضا
حاشیه جلسه دولت

مرتضوی: طرح فجرانه کالابرگ با موفقیت اجرا شد

مرتضوی: طرح فجرانه کالابرگ با موفقیت اجرا شد

به گزارش حقوق و قضا، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن اشاره به اینکه «نزدیک به ۳۷ میلیون نفر از طرح فجرانه کالابرگ بهره برده اند»، اظهار داشت: مرحله اول این طرح تا ۱۷ اسفند ادامه دارد و پس از آن دو ماه به صورت ماهانه هر ماه جداگانه اعتبارات را شارژ خواهیم کرد.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، سید صولت مرتضوی بامداد چهارشنبه دوم اسفند ۱۴۰۲ در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح کالابرگ از اسفند سال گذشته شروع شد و روش های مختلف و ابداعاتی را اجرایی کردیم که در دهه فجر سال جاری به اوج این طرح رسیدیم و مقرر شد یارانه مضاعف یا تشویقی برای هفت دهک جامعه پیشبینی و به صورت کالابرگ الکترونیکی پرداخت گردد.
وی با بیان اینکه «طرح فجرانه کالابرگ با موفقیت اجرا شد و در اولین مرحله به مدت سه ماه ادامه دارد»، اضافه کرد: مرحله اول آن که از ۱۸ بهمن ماه شروع شد تا روز گذشته حدودا با استقبال ۱۲ میلیون و ۸۹۲ هزار و ۱۶ خانوار مواجه بوده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همینطور اظهار داشت: حدودا جمعیتی بالغ بر ۳۷ میلیون نفر یعنی حدود ۶۲.۵ درصد تابحال از این طرح فجرانه کالابرگ استقبال کرده اند و مرحله اول این طرح تا ۱۷ اسفند ادامه می یابد.
وی افزود: دهک های درآمدی که از طرح فجرانه کالابرگ بهره برده اند شامل دهک یک ۸۵.۷، دهک دو ۶۸ درصد، دهک سه ۶۹ درصد، دهک چهار ۸۴ درصد، دهک پنج ۴۳ درصد، دهک ششم ۴۶ درصد و دهک هفت ۴۲ درصد هستند.
مرتضوی در ادامه بیان نمود: معدل اعتباری که صورت گرفته است و خریدی که از بنگاه های مختلف هم شرکتهای زنجیره ای و هم فروشگاه های عمومی تابحال صورت گرفته است ۳۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان ۳۴.۶ همت خرید شده است که از این مجموع ۷.۸ همت از یارانه و ۲۶.۸ از منابع مردم استفاده شده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در انتها اظهار داشت: دهک های مختلف خیلی تعجیل نداشته باشند مرحله اول این طرح تا ۱۷ اسفند ادامه دارد و دو ماه دیگر هم پس از ۱۷ اسفند به صورت ماهانه هر ماه جداگانه اعتبارات را شارژ خواهیم کرد و امید است بتوانیم بخشی از وظایفمان را نسبت مردم بخصوص به دهک های ضعیف ایفا کرده باشیم.1402/12/03
13:55:40
5.0 / 5
294
تگها: شركت , فروشگاه
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد