حقوق و قضا
در مراسم معارفه رئیس كل دادگستری خراسان رضوی مطرح شد؛

معاون اول قوه قضائیه: در مقوله حجاب خلاء قانونی نداریم

معاون اول قوه قضائیه: در مقوله حجاب خلاء قانونی نداریم

به گزارش حقوق و قضا، خراسان رضوی معاون اول قوه قضاییه ضمن اشاره به اهمیت مقوله حجاب، اظهار داشت: قوانین ما در حوزه حجاب بسیار دقیق و کامل است و ما امروزه در این عرصه خلاء قانونی نداریم.


حجت الاسلام والمسلمین محمد مصدق امروز ۳۱ تیر در مراسم تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری خراسان رضوی، اظهار نمود: در میان تمامی شاخص هایی که برای رسیدن به اهداف در قوه قضاییه وجود دارد، مهم ترین شاخص اینست که مردم احساس اجرای عدالت و رضایتمندی داشته باشند.
وی ادامه داد: برنامه ها در دستگاه قضایی باید هدف محور باشد و این برنامه ها همواره بر مبنای اسناد بالادستی همچون منویات مقام معظم رهبری در مورد قوه قضاییه و سند تحول قضایی تدوین می شود.
معاون اول قوه قضاییه تصریح کرد: بعضاً برنامه های از پیش تعیین نشده هم برای قوه قضاییه به وجود می آید؛ همچون مساله اغتشاشات سال قبل که نهایتا این تهدید با رهبری حکیمانه رهبر انقلاب، مدیریت خوب رئیس قوه قضاییه و تلاش نیروهای امنیتی، انتظامی و قضات و کارمندان قوه قضاییه به فرصت تبدیل شد.
مصدق در این مراسم ضمن اشاره به اهمیت مقوله حجاب، اظهار داشت: قوانین ما در حوزه حجاب بسیار دقیق و کامل است و ما امروزه در این عرصه خلاء قانونی نداریم. هم اکنون باید قوانین را به میدان عمل بیاوریم و دستگاههای مختلف در این حوزه باید ایفای نقش کنند.
وی رئیس کل جدید دادگستری خراسان رضوی را شخصیتی پرتلاش، توانمند و پیشکسوت دانست و بیان نمود: امیدواریم رئیس کل جدید دادگستری استان با عنایت به حضور در سمت های مختلف قضایی بتوانند بعنوان مدیری پرکار و جهادی در استان خراسان رضوی، منشأ اثر و خدمت به پیشگاه مردم متدین و بزرگوار باشند.
مصدق همینطور با قدردانی از تلاشهای صادقانه و شبانه روزی غلامعلی صادقی، رئیس کل پیشین دادگستری استان، برای وی در سمت جدید قضایی بعنوان عضو معاون دیوانعالی کشور و مشاور معاون اول قوه قضاییه آرزوی موفقیت کرد.
حل مسائل خراسان رضوی نیازمند نگاهی نو و متفاوت است
همینطور حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی، رئیس کل جدید دادگستری خراسان رضوی هم در قسمت دیگری از این مراسم اظهار داشت: باید به خراسان رضوی نگاه ویژه داشت و این مورد بر عملکرد ما مؤثر خواهد بود و سبب می شود ما در تصمیماتمان تمامی لایه های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی را در نظر بگیریم. بر این اساس باید در این عرصه قضایی احکامی صادر شوند که پیوست اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی داشته باشد.
رئیس کل دادگستری خراسان رضوی بر ضرورت نگاه همه جانبه مدیران در تصمیم گیری ها تاکید کرد و اضافه کرد: حل مسائل استان خراسان رضوی نیازمند نگاه متفاوت و نو است. نگاه به بیرون از دستگاه قضایی و مشاهده آثار احکام صادره در جامعه، لازمه کار قضایی است و اگر اثر مثبت ببینیم، باید پی ببریم که حکم صادره عادلانه بوده است. در پیشبرد اهداف و حل مسائل استان و ارتقاء جایگاه فعلی آن، به انسجام، اتحاد و همدلی نیاز داریم.
خلیلی با تاکید بر ضرورت انجام اقدامات با محوریت تعادل، اظهار داشت: تعادل از عدالت بر می خیزد و این نوع عدالت از عقل سرچشمه می گیرد. بر این اساس آثار رای قاضی باید در اجتماع دیده شود و به خوبی تأثیرگذار باشد.
وی توجه توأمان به درون و برون دستگاه قضایی را بسیار مهم دانست و افزود: مدیران به همان اندازه که به مسائل درون دستگاه توجه دارند، باید به مسائل بیرون از دستگاه قضایی هم توجه داشته باشند.
رئیس کل دادگستری خراسان رضوی ضمن اشاره به سیاست های دستگاه قضایی در دوران جدید، اظهار نمود: با یک نگاه متعالی باید به دنبال تحقق سند تحول قوه قضاییه ملهم از منویات مقام معظم رهبری باشیم و ان شاءالله در سایه اتحاد و همدلی، در زمینه ارتقاء کمی و کیفی دستگاه قضایی و افزایش رضایتمندی عمومی گام خواهیم برداشت.


تغییرات باعث پیشرفت است
همینطور غلامعلی صادقی، رئیس کل سابق دادگستری خراسان رضوی هم در این مراسم بیان نمود: آن چه را که بعنوان خدمت در حوزه قضایی استان انجام دادیم، وظیفه ما بوده و اگر قصوری در این حوزه رخ داده است، از مردم شریف استان طلب بخشش دارم.
عضو معاون دیوان عالی کشور از حمایت ها و همراهی های بی دریغ شهروندان گرانقدر استان، نماینده معزز ولی فقیه و امام جمعه مشهد، تولیت آستان قدس رضوی و همراهی مدیریت مجموعه اجرایی و کلیه مدیران، مسؤلان، فرماندهان و نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی با دادگستری استان تقدیر و تشکر کرد و تغییرات و جابه جایی ها را امر مطلوبی دانست و آنرا باعث پیشرفت خواند.
نقش مثبت دادگستری استان در مهار تنش های امنیتی
به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، همینطور یعقوبعلی نظری، استاندار خراسان رضوی هم در این مراسم اظهار داشت: اگر طی چند سال قبل در این استان گرفتار مسائل امنیتی شدید نشدیم، متأثر از نقش دادگستری استان و مدیریت خوب آقای صادقی بوده است.
وی ادامه داد: ایجاد تعادل در خراسان رضوی به علت جمعیت زیاد و حساسیت های بالایی که دارد، دشوار است، اما با هماهنگی و همکاری دستگاه ها و حمایت مجموعه قضایی استان این تعادل بوجود آمده است.
استاندار خراسان رضوی با تکیه بر نقش مثبت دادگستری استان در مهار تنش های امنیتی، تصریح کرد: انتصاب جناب آقای خلیلی را به فال نیک می گیریم و اعلام آمادگی می نماییم که بهتر از گذشته با همراهی و هم افزایی مسیر پیشرفت و ارتقاء استان را دنبال خواهیم کرد.
قابل ذکر است حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی پیش از این دارای سمت ها و مسئولیت های مختلف قضایی همچون ریاست دادگستری کل استانهای گلستان، قم و گیلان بوده است.1402/05/02
08:10:40
5.0 / ۵
292
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد