حقوق و قضا
رئیس كل دادگستری استان:

۱۰۰ پرونده قتل در لرستان منجر به صلح و سازش شد

۱۰۰ پرونده قتل در لرستان منجر به صلح و سازش شد

به گزارش حقوق و قضا، لرستان رییس کل دادگستری لرستان اظهار داشت: در سه سال قبل 100 پرونده قتل در استان منجر به صلح و سازش شد.


محمد رزم هفتم اردیبهشت ماه در حاشیه مراسم خون صلح بین ۲ طایفه در شهرستان دلفان، اظهار داشت: با اصلاح بین ۲ طایفه بزرگ قبادی و خدارحمی، کرمی در بخش کاکاوند در روستای خاکی شهرستان دلفان تعداد پرونده های قتل منجر به صلح در لرستان به ۱۰۰ پرونده رسید.
وی اشاره کرد: این اختلاف در سال ۱۳۹۳ با مجروح شدن ۲۰ نفر و قتل شخصی بین این طوایف درگرفت که در پی آن حدود ۲۰ خانوار از دیار خود به شهرستان های دیگر مهاجرت کردند و در طول این مدت (هشت سال) زمینهای کشاورزی منطقه کشت نشد.
رییس کل دادگستری لرستان با اعلان اینکه در مصالحه اختلاف بصورت ریشه ای حل می شود و نزاع پایان می یابد، افزود: وساطت و پادرمیانی معتمدان و ریش سفیدان منطقه منجر به رضایت اولیاء دم شد و مجدد با کشت اراضی آبادانی به منطقه بازگشت.
رزم بر ترویج و نهادینه کردن فرهنگ صلح و سازش تاکید کرد و اضافه کرد: گذشت، ایثار و بخشش مردم لرستان خصلت بسیار خوبی خصوصاً بین مردم شهرستان دلفان است و این گذشت و صلح و سازش منجر به تامین امنیت، اتحاد و انسجام بین طوایف می شود و نهادینه شدن این فرهنگ در جامعه سبب آرامش روحی، روانی و اخلاقی مردم، ارتقای فرهنگ مدارا و اعتلای فرهنگ قانون مداری شده و کمتر شاهد تنش و خشونت در جامعه خواهیم بود.
وی بیان کرد: ریش سفیدان و معتمدان ذی نفوذ منطقه برای ایجاد صلح و سازش و فرهنگ سازی این سنت حسنه تلاش بیشتری کنند که این همان خون بس و مورد تاکید و تائید سند تحول و رییس قوه قضاییه است.
رییس کل دادگستری لرستان به تاکید رییس قوه قضاییه به استفاده از ظرفیت مشارکت مردم در رسیدگی به پرونده ها اشاره نمود و اظهار داشت: رفع اختلافات و ایجاد صلح و سازش در جامعه توجه به برطرف نمودن لطمه های اجتماعی و گرفتاری های مردم سبب هدایت آن به سمت دوستی، مودت، همدلی، گذشت و اتحاد می شود.1402/02/09
10:03:34
5.0 / 5
281
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد