حقوق و قضا
رئیس قوه قضائیه:

مسمومیت های دانش آموزان افساد فی الارض است

مسمومیت های دانش آموزان افساد فی الارض است

به گزارش حقوق و قضا، رییس دستگاه قضا اظهار داشت: مسمومیت های دانش آموزان یکی از موارد افساد فی الارض است و عاملان آن به اشد مجازات محکوم خواهند شد.به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر، غلامحسین محسنی اژه ای ظهر دوشنبه در دیدار با نمایندگان اقشار مختلف گفت: نخستین مسئله ای که این روزها همه با آن درگیر هستیم مسئله مسمومیت دانش آموزان در مدارس است که از شهر قم در آذر ماه آغاز شد و متأسفانه تا امروز ادامه پیدا کرد.
وی افزود: این مسئله با توجه به این که با جان انسان ها و ثانیاً با روان همه افراد ارتباط دارد فوق العاده حائز اهمیت می باشد و همه دستگاهها برای حل این مشکل نهایت تلاش خودرا به کار گرفته اند.
رئیس دستگاه قضا اشاره کرد: موضوع مسمومیت ها بنظر می رسد سازمان یافته است و کاری است که دشمن نهایت بهره برداری را از این مسئله می کند.
حجت الاسلام و المسلمین اژه ای افزود: در این ماجرا ملاحظه می کنید خدمات مختلف و دشمنان جمهوری اسلامی در ماه اخیر چه حرف هایی زدند و چه موضع گیری هایی کردند و متأسفانه برخی افراد غافل و وابسته هم در داخل همان خط التهاب و ایجاد ترس و دلهره را دنبال کردند.
با مسببان حواشی اخیر به شدت برخورد می شود
وی اضافه کرد: نهایت تلاش به انجام می رسد تا عوامل و علت اصلی مسئله شناسایی شود و امید است بزودی به جمع بندی برسد؛ هفته ای نیست که در وزارت کشور گزارشات جمع بندی نشود و با برخی عوامل برخورد شده و در مجموع اقدام همه جانبه صورت می گیرد.
رئیس دستگاه قضا اشاره کرد: باید توجه داشت که این اقدام یکی از مصداق های روشن افساد فی الارض در قانون است و عواملی که دستگیر شوند جزو کسانی هستند که بی شک مفسد فی الارض اند و یقیناً قوه قضائیه بصورت کاملاً ویژه و خارج از وقت به این مساله رسیدگی می کند و عناصری که به هر نحوی در این کار به دخیل هستند به اشد مجازات که قانون پیش بینی کرده محکوم و با آنان برخورد قاطع خواهد شد و هیچ نوع چشم پوشی نخواهد شد.
حجت الاسلام و المسلمین اژه ای اضافه کرد: همین طور کسانی که همراه با دشمن التهاب آفرینی می کنند مورد برخورد قرار می گیرند در هر استانی یک شعبه در مرکز اختصاص پیدا کند تا این افراد شایعه پراکن احضار شوند اگر مطلبی بدون استناد بیان شده که بر دلهره جامعه بیافزاید نباید از آنان گذشت حتما در اصفهان هم شعبه خاص تشکیل دهند و حرفشان شنیده شود.
وی اشاره کرد: برخی مسائلی که امروز شاهد می باشیم اساس کار آن دشمنی با نظام و ارزش هاست.
دشمن تلاش می کند به نظام ضربه بزند
حجت الاسلام و المسلمین اژه ای با اعلان اینکه عفو اخیر زندانیان و محکومان عنایت رهبر معظم انقلاب بود، گفت: باید توجه داشت که دشمن تلاش نموده و باز هم تلاش می کند و دست بردار نیست برای اینکه به مسائل داخلی امید بسته است؛ دشمن اغتشاشاتی بوجود آورد که دو سه ماه کشور را درگیر کرد اما بحمدالله شکست خورد و به اهداف خود نرسید.
رئیس دستگاه قضا اظهار داشت: در آن فضا که برخی رسانه های داخلی و خارجی در ذهن جوانان ما اطلاعات اشتباه پمپاژ می کردند، برخی جوانان به اشتباه افتادند و تحت تأثیر قرار گرفتند؛ خیلی افراد بمحض این که قضیه برای آنان روشن شد، گفتند اشتباه کردیم و نمی دانستیم که دشمن بدنبال آتش زدن قرآن و مسجد و تعرض به اموال عمومی است.
وی درباب رسیدگی تخصصی در دستگاه قضا نیز اظهار داشت: اگر بتوانیم به هر مسئله ای تخصصی رسیدگی نماییم بهتر است اما این تعداد قاضی که بصورت تخصصی رسیدگی کنند، نداریم.
وی گفت: از شروع اردیبهشت سال ۱۴۰۲ حدود ۷۰۰ کارمند به دستگاه قضائی استان اصفهان اضافه خواهد شد.


منبع:

1401/12/16
14:15:47
5.0 / 5
382
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد