حقوق و قضا

توضیح سازمان زندان ها در رابطه با نحوه ی استفاده از دارو در زندان ها

توضیح سازمان زندان ها در رابطه با نحوه ی استفاده از دارو در زندان ها

به گزارش حقوق و قضا، سازمان زندان ها اظهار داشت: هر مددجویی فارغ از جرم ارتکابی، از لحظه ورود تا تمام دوران حبس، «دسترسی» ۲۴ ساعته و «رایگان» به پزشکان عمومی و یا متخصص و هم داروی تجویزی دارد که حتی نحوه «مصرف» دارو هم تحت نظارت تیم پزشکی است.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، زندان های کشور تحت عنوان «مراکز اصلاحی و تربیتی» از دیرباز با در نظر گرفتن آموزه های اسلامی و اخلاقی و با نیت خیرخواهانه، بازسازگاری مددجویان و پشتیبانی از خانواده زندانیان را در دستور کار دارند.
با این حال متاسفانه برخی مجرمین بعد از احراز جرم و محکومیت، فرصت بازسازگاری در زندان را مغتنم ندانسته و دست به تبلیغات غیرواقعی، فریبنده و نمایشی می زنند.
بر همین اساس در مورد اظهارات دروغ یکی از افراد در رابطه با نحوه ی استفاده از دارو در زندان ها باید خاطرنشان کرد: در زندان‎های کشور، هر مددجویی فارغ از جرم ارتکابی، از لحظه ورود تا تمام دوران حبس، «دسترسی» ۲۴ ساعته و «رایگان» به پزشکان عمومی و یا متخصص و هم داروی تجویزی دارد که حتی نحوه «مصرف» دارو هم تحت نظارت تیم پزشکی است.
همچنین واحد بهداشت و درمان زندان ها ذیل نظر دفتر مربوطه در سازمان زندان ها و تعامل دائمی با اساتید معتبر علمی و دانشگاهی است که نه فقط نظارت های دائمی بلکه زمینه بهترین درمان های پزشکی را برای زندانیان فراهم آورده است.
در خصوص دیگر سخنان مطروحه توسط برخی زندانیان بخصوص در ارتباط با ادعاهای بی سند و بی مدرک، تاکید می شود زندانیان برپایه طبقه بندی و تفکیک جرائم از یکدیگر نگهداری می شوند.
همچنین هم اکنون زندان ها با تجهیز امکانات مکفی و استقرار شاخصه های معیشتی اولویت دار بخصوص کمیّت و کیفیت غذایی، شرایطی منطبق با استانداردهای تغذیه سالم را برقرار ساخته که این امر همواره با نظارت های دائمی همراه هستند.1401/10/29
17:12:54
5.0 / 5
369
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد