حقوق و قضا
قوه قضاییه در گزارشی مطرح كرد

در زندان اوین چه زندانیانی نگهداری می شوند؟

در زندان اوین چه زندانیانی نگهداری می شوند؟

به گزارش حقوق و قضا، قوه قضاییه اعلام نمود: در 9 بند زندان 57 هکتاری اوین، به جز محکومین امنیتی، محکومین مالی با عناوین مجرمانه کلاهبرداری، صدور چک بی محل، فروش مال غیر، جعل سکه، اختلاس، رشوه، اعمال نفوذ در دستگاه های اقتصادی، کلاهبرداری الکترونیکی و غیره نیز نگهداری می شوند.به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام نمود:

شب گذشته و در پی درگیری بین برخی از زندانی های محکومیت مالی و سرقت یک کارگاه خیاطی گرفتار حریق شدو بلافاصله بعد از بروز درگیری و آتش گرفتن کارگاه، انتظامات زندان به کمک نیروی انتظامی برای کنترل درگیری وارد عمل شد و ایستگاه آتش نشانی مستقر در زندان نیز عملیات اطفا حریق را شروع کرد.

این حریق اما به سرعت تبدیل به سوژه رسانه های ضد انقلاب برای ایجاد شایعات مختلف و وارد کردن فشار روانی بر جامعه و خانواده های زندانیان حاضر در این زندان شد.

اما نکته جالب درباب اقدامات ضد انقلاب پیرامون حادثه شب گذشته زندان اوین، استفاده عناوین عجیب برای زندانی های بازداشتگاه اوین بود؛ این در حالیست که کلاهبرداران، سارقان، مجرمان امنیتی خطرناک و تروریست ها در این زندان نگهداری می شوند.

در ۹ بند زندان ۵۷ هکتاری اوین، به جز محکومین امنیتی، محکومین مالی با عناوین مجرمانه کلاهبرداری، صدور چک بی محل، فروش مال غیر، جعل سکه، اختلاس، رشوه، اعمال نفوذ در دستگاه های اقتصادی، کلاهبرداری الکترونیکی و غیره نیز نگهداری می شوند و حریق شب گذشته نیز در کارگاه خیاطی اشتغال زندانیان رخ داد که مددجویان این کارگاه همگی از محکومین سرقت بوده اند.

همچنین بر طبق اطلاعات دریافتی، زندانی هایی که شب گذشته سبب ایجاد درگیری و هرج و مرج در اوین شده بودند، از سارقان حرفه های و با سابقه بوده اند که زمینه خشونت در آنها وجود داشته است.

در جریان این حریق ۴ نفر از زندانیان بر اثر استنشاق دود ناشی از حریق ها درگذشتند و ۶۱ زندانی نیز مجروح شده اند، هر ۴ زندانی فوت شده نیز جزو زندانیان سارق بودند.

منبع:

1401/07/25
10:06:40
5.0 / ۵
501
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد