حقوق و قضا
رئیس دستگاه قضا در استان فارس:

وقت مجدد رسیدگی به پرونده قاتل شهید رنجبر

وقت مجدد رسیدگی به پرونده قاتل شهید رنجبر

به گزارش حقوق و قضا فارس رئیس کل دادگستری استان فارس اظهار داشت: رسیدگی به پرونده قاتل شهید رنجبر، بعد از اعلام نظر دیوان عالی، با تعیین وقت مجدد رسیدگی در دستور کار شعبه اول دادگاه کیفری یک فارس، قرار گرفت.


حجت الاسلام سید کاظم موسوی اظهار داشت: ایراد وارده به رای بدوی فرایند قضایی معمول و حاکی از استقلال قضات در کلیه مراجع قضایی است.
به نقل از دادگستری فارس، موسوی با اشاره به اینکه مطابق رای صادره از شعبه نهم دیوان عالی کشور و بعد از اظهار نظرکمیسیون تخصصی پزشکی قانونی وقتی برای رسیدگی به پرونده تعیین شد، اظهار داشت: این پرونده در وقت مقرر رسیدگی خواهد شد.
مقام ارشد قضایی استان فارس همینطور از تشکیل کمیسیون تخصصی پزشکی قانونی و اعلام نظر در مورد سلامت روانی متهم هم اطلاع داد و اضافه کرد: پیرو رای صادره در دیوان عالی کشور کمیسیون تخصصی پزشکی قانونی تشکیل گردید و مطابق این نظریه اعلام شده که متهم "در حال حاضر علائمی از اختلال عمده روانی ندارد و دارای قوه تمیز و اراده است."
رئیس کل دادگستری استان فارس همینطور خاطرنشان کرد که در ادامه نظریه پزشکی قانونی قید شده است که "طبق بررسی شواهد در زمان ارتکاب بزه هم وی دارای قوه تمیز و اراده بوده است."
به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، شامگاه چهارشنبه ۱۳ بهمن ماه، سرهنگ شهید علی اکبر رنجبر به همراه یک سرباز، در حین گشت زنی، در حوزه استحفاظی پاسگاه بیدزرد از توابع شهرستان شیراز توسط فردی با سلاح سرد مورد حمله قرار گرفت و به شهادت رسید. قاتل توسط دادگاه کیفری شیراز به قصاص محکوم شد و الان برپایه نظر دیوان عالی کشور، وقت رسیدگی مجدد تعیین شده است.
منبع:

1401/02/11
09:40:16
5.0 / 5
111
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد