حقوق و قضا
مقابله با بی قانونی ادامه دارد؛

تیشه قانون بر پیکر ساختمان ۶ طبقه زیارت

تیشه قانون بر پیکر ساختمان ۶ طبقه زیارت

گلستان در ادامه کوشش های دادگستری برای توقف ساخت و سازهای غیرمجاز، تخریب یک ساختمان 6 طبقه در زیارت گرگان شروع شد


محمود اسپانلو در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به این که بارها تذکر داده ایم که ساخت و ساز در بستر رودخانه، جنگل و منابع طبیعی ممنوع و خارج از قانون است، اظهار نمود: متاسفانه حجم ساخت و سازهای بدون مجوز در صورت عدم برخورد قاطع افزایش می یابد که نشان از عدم توجه برخی معدود به رسالت های اخلاقی و قانونی نسبت منابع و منافع ملی است.
وی با اعلان اینکه تخریب یک ساختمان ۶ طبقه بدون مجوز در روستای زیارت را شروع کردیم، اضافه کرد: با وجود بارها اخطار و صدور توقف کار، مالک این ساختمان همچنان به ساخت و ساز در دل جنگلهای هیرکانی در زیارت گرگان ادامه داد که امروز در امتداد تبصره 2 ماده 10 حفظ کاربری زمینهای کشاورزی و باغی، کار تخریب این بنای 6 طبقه شروع شد.
دادستان مرکز استان گلستان اشاره کرد: این بنا در دل ِ جنگل و در سراشیبی قرار دارد و دسترسی به آن با لودر و بیل مکانیکی فراهم نیست و به همین علت کار تخریب این سازه بتنی با بهره گیری از پیکور و پتک شروع شده و تا حالا سقف دو طبقه آن تخریب شده است.
وی با اشاره به اینکه تخریب این بنا چون دستی انجام می شود احیانا زمانبَر خواهد بود، اظهار داشت: کیفیت بالای مصالح و بتون به کاررفته در بناهای بدون مجوز تولید شده در زیارت، علت کُندی تخریب این بناهاست و به همین علت امور اراضی استان درحال مذاکره با یک شرکت جهت بررسی راهکارهای سریع و کم خطر تخریب این بناهاست.
اسپانلو اضافه کرد: در روزهای نوروز که احتمال ساخت و سازهای بدون مجوز و تغییر کاربری وجود دارد ایست و بازرسی در روستاهای ییلاقی استان خصوصاً زیارت برای جلوگیری از انتقال مصالح بیشتر شده و گشت های نظارتی برای جلوگیری از ساخت و سازهای بدون مجوز در زمینهای کشاورزی و روستاهای ییلاقی استان فعال می شود.
دادستان مرکز استان با تاکید بر اینکه دستگاه قضایی در تخریب بناهای بدون مجوز کوتاه نمی آید اظهار داشت: دستگاه های متولی مانند امور اراضی، آب منطقه ای و منابع طبیعی هم اگر در انجام وظیفه خود در جلوگیری از ساخت و سازهای بدون مجوز کوتاهی کنند، با پرونده ترک فعل مواجه خواهند شد.
وی اشاره کرد: اکنون نیز در دادسرای مرکز استان برای 4 تَن از مدیران سابق و فعلی دستگاه های متولی که در پیشگیری و برخورد با ساخت و سازهای بدون مجوز اهمال نموده اند، پرونده تشکیل شده و در مرحله تحقیقات و رسیدگی است.
به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا امسال 254 مورد ساخت و ساز بدون مجوز که در 130 هزار مترمربع از زمینهای کشاورزی استان تولید شده بود، تخریب شد.1400/12/26
16:49:10
5.0 / 5
594
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد