لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
محسنی اژه ای در جمع قضات و كاركنان قضایی استان اصفهان:

باید نحوه جذب نیروهای مستعد، انقلابی و متدین در دستگاه قضایی تسهیل و تسریع گردد

باید نحوه جذب نیروهای مستعد، انقلابی و متدین در دستگاه قضایی تسهیل و تسریع گردد

حقوق و قضا: حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای بامداد امروز پنجشنبه (21 بهمن) در حضوری سرزده و سفری غیر رسمی در مراسمی که به مناسبت ایام الله دهه فجر در دادگستری اصفهان برگزار شد، در جمع قضات و کارکنان قضایی این استان حضور یافت.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، رییس عدلیه طی سخنانی در این مراسم ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر، به ذکر نکات و مواعظی در باب عظمت و فضیلت ماه بزرگ خداوند، ماه رجب المرجب پرداخت و اظهار داشت: رییس دستگاه قضا با اعلان اینکه انقلاب امام خمینی (ره) انفجار نور بود و تمامی مستکبرین و فاجران را غافلگیر کرد اظهار داشت: حضرت امام خمینی(ره) بدون اعتنا به قدرت های وقت جهانی و سایر ملزومات ظاهری و متعارف پیشبرد امر سیاست و حکمرانی همچون دستگاه های اطلاعاتی، نظامی و...، تنها با اتکال به خداوند متعال و عنصر متعالی دین و همین طور تکیه بر مردم دین باور، نظام جمهوری اسلامی را بنیان نهادند و سبب حیرت و شگفتی خیلی از داعیه داران مبارزه با قدرت های سلطه گر شدند.
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای با اشاره به این که استان اصفهان حدود ۷۰ هزار شهید و جانباز و ایثارگر را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است، اضافه کرد: ما نتوانسته ایم آنگونه که شایسته مردم متدین و انقلابی استان اصفهان است به آنها خدمت نماییم پس ضرورت دارد تمامی مدیران در تمامی بخش ها و سطوح بیش از پیش در امتداد رفع مشکلات و نیازهای مردم گام بردارند.
رییس قوه قضاییه با اشاره به وجود مشکلاتی که در جنبه های سخت افزاری در مراکز قضایی استان اصفهان مشاهده می شود از مسئولان این استان خواست تا هر از چندگاهی از مراجع و مراکز قضایی اصفهان بازدیدهای میدانی داشته باشند و از نزدیک در جریان کمبودها و کاستی های اداری همکاران قضایی ما قرار گیرند.
رییس عدلیه با اشاره به بهبود وضعیت زندان استان اصفهان به لحاظ امکانات و تجهیزات اظهار داشت: وضعیت زندان استان اصفهان در گذشته از حیث امکانات و تجهیزات مطلوب نبود اما بعد از بازدیدهای مسئولان، مردم و خیّرین اصفهانی از این زندان، آنها برای ارتقاء و بهبود وضعیت زندان استان شان اقدامات مقتضی را انجام دادند و الان وضعیت این زندان از جهات مختلف به شرایط مناسب نزدیک شده است یعنی وقتی مردم دیدند مشکلات تا حدودی حل شد البته با وضعیت ایده ال فاصله داریم.
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای اشاره کرد: بی شک بهبود وضعیت اداراتی نظیر ثبت اسناد و املاک و پزشکی قانونی و... از حیث تجهیز امکانات سخت افزاری در بهبود و ارتقاء خدمت رسانی به مردم و رضایت خاطر آنها تاثیر به سزایی دارد که این مهم با همت مسئولان اجرائی استان اصفهان تحقق خواهد یافت.
رییس دستگاه قضا با اشاره به اهتمام خود برای لطمه شناسی فرآیندها و روندهای موجود در قوه قضاییه طی ۷ ماه اخیر اظهار داشت: باید تدابیری اتخاذ شود که نحوه جذب نیروهای مستعد، انقلابی و متدین در دستگاه قضایی تسهیل و تسریع گردد و ما برای تحقق این مهم برنامه ویژه ای داریم که پیشبرد آن به معاون اول قوه قضاییه محول شده است.
رییس عدلیه با اشاره به جنگ تلفیقی و ترکیبی تحمیلی از ناحیه دشمنان به کشور و مردم ما اظهار داشت: امروز با اهمیت ترین مسئله کشور تقویت توان تولیدی و بنیه اقتصادیست و همه بخش ها و دستگاه های کشور باید به این مهم توجه ویژه داشته باشند و امکانات خودرا برای نیل به آن بسیج کنند و هر مسئله و معضلی که سبب توقف تولید و خدمات رسانی می شود را بزدایند.
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای با اشاره به جنگ تحمیلی اقتصادی از ناحیه دشمنان به مردم و کشور ما اظهار داشت: با توجه به این که در وضعیت جنگ اقتصادی به سر می بریم پس ضرورت دارد که شرایط، قوانین، مقررات و دستورالعمل های ما نیز منطبق با وضعیت جنگی باشد.
رییس قوه قضاییه در آخر با اعلان اینکه مردم ما به حق انتظار عدالت در همه زمینه ها، رفع تبعیض ها و توزیع درست فرصت ها و امکانات را دارند، اظهار داشت: در شرایطی که بواسطه تحریم های ظالمانه دشمنان و برخی کاستی های مدیریتی، مردم ما در فشار معیشتی هستند باید همه دستگاهها و بخش ها به تقویت توان تولیدی و اقتصادی کشور کمک کنند و این امر در زمره با اهمیت ترین اولویت های فعلی کشور است.
منبع:

1400/11/22
20:50:06
5.0 / ۵
916
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد