حقوق و قضا
عبداللهی:

حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه دست مفسدان را قطع خواهدنمود

حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه دست مفسدان را قطع خواهدنمود

رئیس مركز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه با بیان این كه بواسطه مراجعات زیاد به دستگاه عدلیه، نتیجه دام گذاری و تطمیع و تخریب آن نیز بسیار زیاد است اظهار داشت: حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه بعنوان پاسدار و نگهبان مجموعه قضایی و كاركنان آن، دست كسانی را كه می خواهند به هر طریقی به این مجموعه لطمه بزنند قطع خواهدنمود.به گزارش حقوق و قضا به نقل از قوه قضاییه، مراسم تکریم و معارفه مدیر کل حفاظت و اطلاعات دیوان عدالت اداری با حضور رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه در جمع قضات هیئت عمومی دیوان، رئیس، معاونین و کارکنان دیوان عدالت انجام شد.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام عبداللهی رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه با اشاره به ایام زیارت مخصوص حضرت ثامن‎الحجج علی‎ابن‎موسی‎الرضا (علیه السلام) به بیان بعضی از اوصاف و کرامات این امام همام پرداخته و اضافه کرد: در بعضی از روایات، رضای خداوند متعال به رضای حضرت رضا (علیه اسلام) بستگی دارد و بواسطه جایگاه والای ایشان نزد خداوند متعال، خیلی از بزرگان و علمای دین در سخت‎ترین شرایط روزگار و در مسائل اجتماعی، فردی و علمی خود به وجود ایشان متوسل شده و حضرت نیز کریمانه پاسخ آنها را داده است. ما نیز امیدواریم در این ساعات و لحظات که متعلق به وجود این امام معصوم است خداوند سبحان به ما هم توفیق بدهد تا با تمسک و توسل به آستان این بزرگوار به خواسته‎ها و حوائج مشروع خود که در رأس آن فرج فرزندش حضرت مهدی (عجل الله) و در ذیل آن تحقق و بقای آرمان های والای انقلاب اسلامی، دین و ولایت است، برسیم.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت و جایگاه دیوان عدالت اداری در حاکمیت اشاره کرد: شاید در تمام مجموعه‎ها و نهادهای وابسته به دستگاه عدلیه جمهوری اسلامی، هیچکدام به اندازه دیوان عدالت اداری در سلامت حاکمیت و سیستم اجرایی کشور اثرگذار نباشد؛ چونکه این مجموعه بواسطه قدرت قانونی و اجرایی که دارد بعنوان مؤثرترین دستگاه برای حفظ سلامت نظام اداری به شمار می‎رود.

عبداللهی با بیان این نکته که عموم مراجعات به مجموعه های دستگاه قضایی از قبیل سازمان ها، دادگستری ها و دادسراها مربوط به جمعیتی است که مدعی حقوق فردی و امور شخصی آنها است، اضافه کرد: دیوان عدالت اداری گرچه محل مراجعه و دادخواهی اشخاص است، لیکن بواسطه اینکه عضوی از یک مجموعه کلان عام و به صورتی به یک مجموعه اداری و یا خدمات رسان عمومی ارتباط دارند، احیای حقوق فردی آنها به معنای احیای حقوق عامه است. رای یک قاضی بدوی دیوان عدالت می تواند بسیار کارگشا بوده و نقش به سزایی در منتفع شدن هزاران نفر از نتیجه آنرا در برداشته باشد، همانگونه که یک رأی نادرست نیز می تواند خسارت بار بوده و جمع کثیری از آن گرفتار خسران بشوند.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم حفظ سلامت این دستگاه اثر گذار اشاره کرد: سلامت دیوان عدالت اداری به منزله سلامت حکومت اسلامی است و در واقع سلامت این دستگاه علاوه بر ایجاد آرامش روانی برای کارکنان نظام اسلامی، برای عموم مردم نیز در سطح جامعه ایجاد امنیت می نماید؛ پس باتوجه به نقش و جایگاه قضات دیوان به عنوان یک مسئول ارشد حکومتی انتظارات مراجعین نیز نسبت به سایر دستگاه ها متفاوت بوده و بسیار بالاتر است. چونکه این مجموعه زیر ذرهبین نگاه مردم قرار دارد.

رییس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه در ادامه با اشاره به اهمیت سند تحول قوه قضائیه اظهار داشت: امروز با معیار گام دوم انقلاب، با سند تحول ریاست قوه قضائیه، الگوها و رهنمودهای ترسیم شده از طرف رهبری، همگام نبودن با این سند تحول، همگام نبودن با منویات رهبر معظم انقلاب و همگام نشدن با خواسته های مردم می تواند جایگاه نظام عدلیه را در میان مردم مخدوش نموده و ضربه ای وارد کند که با هیچ چیز قابل جبران نباشد.

وی با بر شمردن سه شاخصه مد نظر رهبری در خصوص انقلابی بودن، فساد ستیزی و مردم دار بودن، اضافه کرد: باید این مسئله مهم را در انتخاب مدیران و کارگزاران مدنظر قرار بدهیم، چونکه پس از گذشت چهل سال از عمر با برکت نظام اسلامی مردم انتظار دارند که این اوصاف در دورن ما نهادینه شده باشد، یقیناً فعالیت در این حوزه سبب رضای خدا و مردم خواهد شد.

وی با بیان این مطلب که شاخصه مهم انقلابی بودن، انقلابی عمل کردن است اظهار داشت: باوجود وقوع فتنه های گوناگون در طول این چهل سال، عشق مردم به انقلاب و جلوه آن به اشکال مختلف خودرا نشان داده است و این مساله یعنی انتخاب مدیران انقلابی در انتصابات رئیس قوه قضائیه، در آن شرایط هشت گانه که توسط رهبری بیان شده مورد تاکید قرار گرفته است و ما نباید به شکلی رفتار و عمل نمائیم که خدای نکرده در نوع نگاه مردم به دستگاه عدلیه و انقلاب تزلزل ایجاد شود.

عبداللهی در ادامه با اشاره به جایگاه و نقش دیوان عدالت اداری و اثر گذاری آن در سطح جامعه و دستگاه های اجرایی کشور اظهار داشت: مجموعه خدمات بهادار ای که از طرف شما ارائه می شود با یک خطای کوچک زیر سوال می رود و با گذشت حتی صد سال هم نمی گردد اثر سوء آنرا از بین برد و بواسطه میزان صدمه ای که وارد می شود این خطاها غیر قابل چشم پوشی است.

رییس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه با بیان این مطلب که سرمایه دستگاه عدلیه نیروی انسانی آن است، تاکید کرد: دستگاه عدلیه سرمایه ای بجز قضات و کارکنان خود ندارد و حفظ این سرمایه باارزش به عهده حفاظت است؛ چونکه اگر خدای نکرده هر کدام از سرمایه ها لطمه ببیند، خسارت وارده غیر قابل جبران خواهد بود چونکه هزینه تربیت یک قاضی به لحاظ مادی و معنوی بسیار بالا است و در واقع حفاظت و اطلاعات می خواهد جلوی کسانی را که بدنبال از بین بردن این سرمایه ها هستند را بگیرد.

وی با بیان این نکته که بواسطه مراجعات زیاد به دستگاه عدلیه، در نتیجه دام گذاری و تطمیع و تخریب آن نیز بسیار زیاد است اضافه کرد: حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه بعنوان پاسدار و نگهبان مجموعه قضایی و کارکنان آن، دست کسانی را که می خواهند به هر طریقی به این مجموعه لطمه بزند قطع خواهد کرد، پس در این راه نیاز به همراهی، همکاری و همدلی همه ی عزیزان دارد.

عبداللهی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: شاید آمار واقعی وجود فساد در دستگاه قضایی بیش از یک درصد نباشد، اما همین میزان اندک نیز سبب مخدوش شدن چهره مطهر و خدوم قضات و کارکنان شریف آن شده و می تواند این مجموعه را به چالش بکشاند، پس حفاظت و اطلاعات در امتداد مبارزه با فساد درون قوه ای به جد با آن مبارزه و مقابله خواهدنمود.

در اختتام از خدمات و کوشش های حیدر فتاحی در طول مدت تصدی این مسئولیت تقدیر و با حکم رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه آقای محمد سهرابی به سمت مدیر کل حفاظت و اطلاعات دیوان عدالت اداری منصوب شد.
1399/04/30
14:43:04
1.7 / 5
3901
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
شادمان سلیمانی:
عالی.خلیل یزدانی رییس قوه قضاییه زنان مظلومین را بامشاورش عشرت فخری ب خانه بدری زندی در شریعتی میبرد و چندین قتل مرتکب شده اند .داییها شریک ولی بیرحم هستند

ناشناس:
فقط حرف!!!
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد