حقوق و قضا
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور:

حرکت به سمت ثبت نوین یک الزام است

حرکت به سمت ثبت نوین یک الزام است

کرمان معاون قوه قضاییه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به این مطلب که الکترونیکی کردن فرآیندها و استفاده از مدیران با انگیزه در امتداد مبارزه با فساد دنبال می شود، اظهار داشت: در شصت روز اخیر و دوره ی جدید مدیریت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، 18 اقدام در زمینه ثبت شرکت ها، مالکیت های معنوی و صدور اسناد در دست برون سپاری قرار گرفته است.حسن بابایی در نشست مشترک با رئیس کل دادگستری و اعضای شورای قضایی استان کرمان اضافه کرد: تحقق هوشمندسازی بعنوان یکی از اصول مورد تاکید در سند تحول و تعالی قضایی با کاهش مراجعات مردم به دفاتر ثبتی از بروز مفسده ها جلوگیری می کند.
وی با تاکید بر این مطلب که ما باید به ثبت نوین و هوشمند حرکت نماییم اظهار داشت: بمنظور مبارزه با فساد و ارتقای سلامت اداری باید به موضوع بازرسی ها توجه لازم صورت گیرد و در صورت توسعه نظارت ها حدود 80 درصد از فسادها رفع خواهد شد.
معاون قوه قضاییه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: بمنظور ارتقای سلامت و مبارزه با فساد باید موضوع هوشمند سازی بصورت ویژه ای در سطح قوه قضاییه دنبال شود.
بابایی با اشاره به این مطلب که ثنا پایه بودن خدمات در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نهادینه شده است اشاره کرد: 20 طرح و لایحه از طرف سازمان ثبت اسناد و املاک در مجلس شورای اسلامی درحال پیگیری قرار دارد.
وی اظهار داشت: عدم اعتبار اسناد عادی و اعتبار بخشی به اسناد رسمی نیز موضوعی است که در مجلس شورای اسلامی در دست رسیدگی قرار دارد و در این راستا تاکید داریم که اعتبار اسناد عادی را به حداقل برسانیم.
وی با اشاره به مشکلات موجود در راه اجرای کاداستر اراضی زراعی، عنوان کرد: قوانین مختلفی در زمینه اراضی داریم و باید مشکلات حوزه اجرای این بخش را نیز حل نماییم.1400/10/16
12:24:17
5.0 / 5
1119
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد