حقوق و قضا
عضو حقوقدان شورای نگهبان:

دوست نداریم احدی از نمایندگان فعلی در آخر این مجلس ردصلاحیت شود

دوست نداریم احدی از نمایندگان فعلی در آخر این مجلس ردصلاحیت شود

عضو حقوقدان شورای نگهبان اظهار داشت: دوست نداریم كه احدی از نمایندگان فعلی در آخر این مجلس ردصلاحیت شود.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، محمد دهقان در گفتگوی ویژه خبری اظهار داشت: هیچ وقت شورای نگهبان خوشحال و راضی نیست که افراد ردصلاحیت بشوند البته این ردصلاحیت به معنای آن نیست که این افراد در حوزه های دیگر هم صلاحیت ندارند.
وی ادامه داد: هیئت نظارت بر نمایندگان باید در زمینه تذکر به نمایندگان اقدام نماید اما ما هم هیچ منعی نداریم که با مسئولان گفتگو نماییم تا به جایی نرسیم که بیش از ۷۰ نماینده ردصلاحیت شوند.
دهقان اشاره کرد: همه ی اعضای شورای نگهبان معتقدند که وقت شورای نگهبان جهت بررسی صلاحیت نمایندگان کم است.
وی درباره قانون انتخابات اظهار داشت: طرحی آماده شده که ان شاءالله اشکالات قانون انتخابات اصلاح گردد.
وی افزود: ما دوست نداریم که احدی از نمایندگان فعلی در آخر این مجلس ردصلاحیت شوند.
دهقان با اعلان اینکه قوه مقننه شامل مجلس و شورای نگهبان است اظهار داشت: بدیهی است که ما نباید اجازه بدهیم که ۱۰۰ نماینده گرفتار مشکل شوند البته نهادهای نظارتی که مقرر است در آینده استعلامات را انجام دهند، از الان باید مراقبت کنند.
وی تصریح کرد: یا باید پرونده افراد را همه مردم بخوانند و بعد رأی بدهند که این با چارچوب اعتقادات ما منافات دارد که آبروی افراد را ببریم. راه دیگر این است که یک نهادی بر صلاحیت افراد نظارت کند و افراد با صلاحیت را به مردم معرفی نماید که شورای نگهبان همین کار را انجام می دهد.
دهقان همین طور اظهار داشت: اعتراضات مردم درباره وضعیت اقتصادی و نارضایتی مردم و همین طور کرونا، دلیلهای اصلی کاهش مشارکت در انتخابات مجلس یازدهم بود.
وی بابیان اینکه همه ی دستگاه ها با شورای نگهبان ارتباط دارند، اظهار داشت: این شورا یک نهاد کاملا حقوقی است و تعامل شورای نگهبان با دستگاه ها ارتباط بسیار خوبی است.1399/04/27
21:15:54
5.0 / 5
2108
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد