حقوق و قضا

تاکید معاون سازمان ثبت اسناد بر اجرای حدنگاری در استان تهران

تاکید معاون سازمان ثبت اسناد بر اجرای حدنگاری در استان تهران

به گزارش حقوق و قضا معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در نشست با مدیران ستادی و استانی این سازمان بر لزوم تسریع و تسهیل اجرای کاداستر (نقشه برداری ثبتی) در استان تهران تاکید نمود.



به گزارش حقوق و قضا به نقل از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، جلسه قرارگاه حدنگاری با حضور معاون امور املاک و کاداستر و برخی از مدیران ستادی و استانی ثبت اسناد و املاک برگزار شد.

علی بهبهانی معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، در نشست با مدیران کل املاک و کاداستر و روسای واحدهای ثبتی استان تهران به تبیین اهمیت اجرای دقیق و سریع طرح برون سپاری پرداخت.

در این جلسه معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تشریح لزوم تسریع و تسهیل اجرای کاداستر در استان تهران بر اجرای ماده ۳ قانون جامع حدنگار تصریح کرد.

ماده ۳- سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، مکلف است ظرف مدت پنج سال از تاریخ لازم الاجراء شدن قانون جامع حدنگار، حدنگاری را به نحوی به انجام برساند که موقعیت و حدود کلیه املاک و اراضی داخل محدوده مرزهای جغرافیایی کشور شامل دولتی و غیردولتی و همینطور موقعیت و حدود کلیه کوه ها، مراتع، جنگلها، دریاها، دریاچه ها، تالاب ها، اراضی مستحدث ساحلی، مسیل های دایر و متروکه و جزایر کشور، مشخص و تثبیت شود و امکان بهره برداری از نقش ها و سایر اطلاعات توصیفی و ثبتی کلیه املاک و اراضی کشور، به صورت نقشه و اسناد مالکیت حدنگار در نظام جامع میسر گردد، بگونه ای که هیچ نقطه ای از کشور بدون نقشه و اسناد مالکیت حدنگار نباشد.

تبصره - کلیه دستگاه ها مکلف به همکاری با سازمان جهت اجرای حدنگاری می باشند.

در ادامه این نشست هر یک از اعضای به ارزیابی و بررسی نقاط قوت و ضعف طرح برون سپاری پرداختند و نظرات کارشناسی و راهکارهای پیشنهادی خویش را جهت تسریع فرآیند اجرای امر برون سپاری استان تهران بیان نمودند.

درحاشیه نشست به سبب عملی نمودن مصوبات مقرر شد دراسرع وقت نشستی با مجریان این طرح در استان تهران برگزار گردد، تا روند توجیهی و آموزشی این افراد همراه با اجرای طرح صورت گیرد.





منبع:

1400/09/01
16:10:16
5.0 / 5
899
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد