حقوق و قضا
مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران اعلام كرد

تکلیف پلیس راهور شرق و غرب تهران برای عرضه فهرست نقاط حادثه خیز

تکلیف پلیس راهور شرق و غرب تهران برای عرضه فهرست نقاط حادثه خیز

مدیر جلوگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران اظهار داشت: پلیس راهور شرق و غرب باید فهرست نقاط حادثه خیز خویش را همراه تعداد آمار تصادفات شهرستان ها به این معاونت ارائه نمایند تا از راه دادستان های شهرستان ها در مورد ترک فعل مدیران و رفع نقاط حادثه خیز پیگیری های لازم صورت گیرد.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از دادگستری استان تهران، کارگروه تخصصی رسیدگی به سهم تقصیر موتورسیکلت سوارانی که در خطوط ویژه، آزادراه ها، تونل ها و مکان های ممنوعه تردد می کنند با حضور نمایندگان پلیس راهور تهران بزرگ و شهرداری تهران در محل معاونت اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران برگزار شد.
جاوید سوهانی مدیر جلوگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران در این جلسه اظهار داشت: استان تهران امسال بیشترین آمار تصادفات را داشته و بر مبنای آمارهای واصله از سامانه سمپ، ایراد آسیب بدنی غیر عمدی بر اثر تصادفات رانندگی در شش ماهه اول سال رو به افزایش بوده است.
مدیر جلوگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران اظهار داشت: مبحث مورد بحث این است که تابحال پلیس راهور اقدامات موثری را در مورد ساماندهی راکبین موتورسیکلت متخلف انجام داده است؛ اما کماکان می بایست در جهت جلوگیری از تصادفات فوتی موتورسیکلت تمهیداتی اندیشیده شود.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: لازم است در جهت آموزش و فرهنگ ترافیک برای موتورسیکلت سواران اقدامات موثری صورت پذیرد؛ همینطور ارسال پیام های هشداردهنده به راکبین موتورسیکلت پرخطر می تواند نقش بسزایی در جلوگیری از تخلفات این افراد در جامعه داشته باشند.

سوهانی همینطور در مورد رفع نقاط حادثه خیز در شهرستان های استان تهران اظهار نمود: پلیس راهور شرق و غرب می بایست فهرست نقاط حادثه خیز خویش را همراه تعداد آمار تصادفات شهرستان ها به این معاونت ارائه نمایند تا از راه دادستان های شهرستان ها در مورد ترک فعل مدیران و رفع نقاط حادثه خیز پیگیری های لازم صورت پذیرد.
در این جلسه نماینده شهرداری تهران اظهار داشت: بیشترین آمار تصادفات در ارتباط با خطوط ویژه، پیاده روها، تونل ها و خطوط اضطرار بوده که لزوم دارد معاونت اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم برای حل آن اقدام نماید تا این امر ساماندهی گردد.1400/08/28
22:45:02
5.0 / ۵
921
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد