لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
نماینده دادستان در دادگاه رسیدگی به پرونده ثبت سفارش خودرو مطرح كرد

اقداماتی که منجر به قاچاق شش هزار دستگاه خودرو شده است

اقداماتی که منجر به قاچاق شش هزار دستگاه خودرو شده است

به گزارش حقوق و قضا ششمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۹۹ متهم پرونده معروف به ثبت سفارش خودرو با مبحث قاچاق سازمان یافته خودرو امروز یکشنبه ۲۳ آبان ماه به ریاست قاضی صلواتی برگزار گردید.|به گزارش حقوق و قضا به نقل از قوه قضاییه، در این نشست از دادگاه، متهم خسروتاج، به ادامه دفاعیات خود پرداخت.

خسروتاج اظهار داشت: در کیفرخواست اعلام نمودند که پیشبینی نظارت در قراردادها صورت نگرفته است، اما در بند ۸ قرارداد منعقد شده با شرکت فناوران اعتماد راهبر نظارت پیشبینی شده و تمام گزارش های آن موجود است.

وی بیان داشت: زمانی که افترا معاونت به بنده زده می شود باید بررسی شود که آیا در فعالیت ۴۰ ساله ام، فساد مالی داشتم یا تخلفی در کارم صورت گرفته است.

قاضی خطاب به متهم خسروتاج اظهار داشت: شما حافظ بیت المال بودید و می دانستید از چه تاریخی ثبت سفارش نباید صورت گیرد چرا جلوی این مورد گرفته نشد؟

متهم پاسخ داد: ما هر کجا تخلفی دیدیم به مسئول حراست گزارش دادیم.

در ادامه قاضی از یزدانی فر نماینده دادستان خواست در جایگاه قرار گیرد و توضیحاتش را بیان کند.

نماینده دادستان خطاب به خسروتاج اظهار داشت: اقدامات شما منجر به قاچاق بیشتر از ۶ هزار دستگاه خودرو شده است.

وی بیان داشت: شما بعنوان معاون وزیر پس از ورود سازمان بازرسی شکایت خویش را طرح کردید و در قامت شاکی ظاهر شدید.

بزدانی فر درباره اتهامات متهم خسروتاج اضافه کرد: در بحث واردات خودرو با دو گروه نمایندگی ها و غیر نمایندگی ها مواجه هستیم در بند ۶ بخشنامه معاون اول وقت ریاست جمهوری آمده است که در اسرع وقت واردات خودرو از جانب غیر نمایندگی ها ممنوع شود، اما ده روز بعد، این بخشنامه برای اجرا ابلاغ گردیده و در این ده روز حدود ۳۴ هزار دستگاه خودرو در سامانه به ثبت رسید که این عدد قابل توجهی است.

وی ضمن اشاره به بخشنامه وزیر وقت صمت، اظهار داشت: در این بخشنامه هم آمده است که واردات خودرو از جانب نمایندگی ها و غیر نمایندگی ها به صورت موقت ممنوع شود به غیر از این که چقدر این دستور درست بوده یا خیر، این بخشنامه با چهار روز تاخیر ابلاغ گردیده است.

نماینده دادستان افزود: افترا شما بحث معاونت است نه مشارکت و ما نمی گوییم شما اختلاس کردید، اما عملکرد شما سبب غبارآلود شدن فضا شده است.

یزدانی فرد با اشاره به اینکه عدم اعلام تخلفات به شکلی جرم به حساب می آید، اضافه کرد: شما نمی توانید از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنید و بگویید ما این مورد را به حراست سپرده بودیم چونکه شما مسئولیت داشتید.

خسروتاج در پاسخ به نماینده دادستان اظهار داشت: ما در آن شرایط زمانی در حد توانمان هرچه تشخیص دادیم انجام دادیم و هیچ سوء نیتی نداشتیم.

در ادامه قاضی از مکرمی وکیل متهم خسروتاج خواست در جایگاه قرار گیرد و وکیل متهم توضیحاتش را منوط به جلسه آخر کرد.

متهم خسروتاج هم اخرین دفاعیاتش را بر عهده وکیل خود گذاشت و خطاب به قاضی گفت تمام صحبت هایم را مطرح کردم و آخرین دفاعیاتم را وکیلم بر عهده خواهد گرفت.

در ادامه این جلسه هم متهم ردیف سوم علی علی آبادی فرهانی مدیرکل وقت دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه و تجارت به افترا معاونت در اختلال در نظام اقتصادی کشور در جریان پیشگیری از اجرای مقررات به دفاع از خود پرداخت.

منبع:

1400/08/23
22:58:04
5.0 / ۵
1103
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد