حقوق و قضا
رئیس كل دادگستری آذربایجان شرقی:

تأسیس شوراهای تخصصی جزو اولویت های دستگاه قضایی است

تأسیس شوراهای تخصصی جزو اولویت های دستگاه قضایی است

آذربایجان شرقی رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی با تاکید به این که تاسیس و فعالیت شوراهای تخصصی جزو اولویت های دستگاه قضایی است، اظهار داشت: شورا باید بصورت تخصصی در میان صنوف مستقر شوند تا ضمن پذیرش افراد معتمد و با نفوذ معنوی از ظرفیت و توان آنها در میان اصناف برای حل مسائل و مشکلات بهره مند شد.موسی خلیل الهی در نشست فعال سازی شوراهای حل اختلاف تخصصی رسانه و مطبوعات استان که با حضور پیشکسوتان و معتمدان عرصه رسانه برگزار شد، اظهار نمود: راهبرد اصلی قوه قضائیه در امر شوراهای حل اختلاف بازگشت شوراهای حل اختلاف به فلسفه اصلی ایجاد شوراها است.

وی اضافه کرد: شوراهای حل اختلاف در کشور ما در زمان آیت الله شاهرودی (ره) ایجاد و هدف مداخله دادن مردم در مسائل و مشکلات بدون مراجعه باه دستگاه قضایی بوده و بطور قطع آثاری در صلح و سازش وجود دارد که در آرای قضایی وجود ندارد.

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی اشاره کرد: فلسفه اصلی یعنی شورا توسعه صلح و سازش بوده و باید بجای تکیه بر ارائه آمار به دنبال بهره مندی از ظرفیت مردم وعلی الخصوص از تجربه ریش سفیدان و صاحبان نفوذ در اصناف برای توسعه صلح و سازش و حل و فصل مسائل و مشکلات صنوف بین خود اصناف حل و فصل شود.

خلیل الهی با تاکید به این که فعالیت شوراهای تخصصی جزو اولویت های دستگاه قضایی است، افزود: شورا باید بصورت تخصصی در میان صنوف مستقر شوند تا ضمن پذیرش افراد معتمد و با نفوذ از ظرفیت و توان آنها در میان اصناف برای حل مسائل و مشکلات بهره مند شد.

وی اشاره کرد: بحث شورایارها از چند سال قبل در دستور کار تشکیلات قضایی استان بوده و در میان بیشتر صنوف این مساله شروع شده است و شورایارها مستقر شداند تا از این ظرفیت استفاده گردد.

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی افزود: نخستین شوراهای تخصصی در آذربایجان شرقی تشکیل شده که شوراهای حل احتلاف رسانه و مطبوعات جزو نخستین شوراهای حل اختلاف تخصصی استان است.

وی اشاره کرد: باتوجه به اعتمادی که بین مردم نسبت به رسانه ها وجود دارد که باید با بهره مندی از ظرفیت رسانه ها در جامعه فرهنگ سازی شده و بمنظور توسع صلح و سازش استفاده گردد.

به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی دادگستری کل آذربایجان شرقی، وی افزود: خوشبختانه درباب جرایم خشن وضعیت مطلوبی داریم و آمار جرایم خشن کم است.
1400/08/22
22:19:39
5.0 / 5
1088
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد