لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
اسفنانی خبر داد

صدور حکم تعطیلی چهار بیمارستان از جانب تعزیرات

صدور حکم تعطیلی چهار بیمارستان از جانب تعزیرات

به گزارش حقوق و قضا مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران از حکم تعطیلی چهار بیمارستان شهر تهران به علت اضافه دریافت از بیماران اطلاع داد و اظهار داشت: این چهار بیمارستان برای بار سوم مرتکب این تخلفات شده اند و مطابق قانون باید تعطیل شوند ولی اگر بتوانند رضایت شکات را فراهم نمایند مشمول تخفیف خواهند شد.به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، محمدعلی اسفنانی در اینباره اظهار نمود: تعداد قابل توجهی از بیمارستان های تهران مرتکب تخلف اضافه دریافت از مردم شده اند که این تخلفات درحال رسیدگی است و در مورد چهار پرونده، اضافه دریافت از بیماران بخصوص بیماران کرونایی محرز شد.

مدیر کل تعزیرات حکومتی تهران از حکم تعطیلی چهار بیمارستان شهر تهران به جهت اضافه دریافت از بیماران اطلاع داد و اظهار داشت: چون این حکم هنوز قطعی نشده است از بیان نام این بیمارستان ها معذوریم، اما هر چهار بیمارستان، سومین بار تخلف کرده اند.

وی اظهار داشت: پرونده ها از ناحیه کمیسیون ماده ۱۱ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که در ارتباط با دانشگاه های علوم پزشکی است برای تعزیرات ارسال شد که بسیار سریع رسیدگی کردیم و حکم اولیه آن صادر شده و، چون حکم قطعیت پیدا نکرده است، اسامی این چهار بیمارستان را اعلام نمی نماییم.

مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران اضافه کرد: این چهار بیمارستان در شهر تهران هستند و تخلف هر چهار بیمارستان در مرتبه سوم بوده است و بر همین مبنا هرچهار بیمارستان پروانه مسئول فنی و پروانه تاسیس آن لغو شده است و مطابق قانون باید تعطیل شوند مگر این که تا صدور حکم قطعی، رضایت شاکیان را جلب کنند.

اسفنانی اظهار داشت: بر همین مبنا بیمارستان اول ۲۲۱ میلیاردریال از مردم اضافه دریافت داشته است که علاوه بر استرداد این وجه باید سه میلیارد و ۱۳۰ میلیون ریال هم بعنوان جزای نقدی در حق صندوق دولت پرداخت کند.

وی اضافه کرد: این بیمارستان به لغو پروانه تاسیس و همینطور پروانه مسئول فنی و توبیخ کتبی و درج در پرونده پزشکی محکوم شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران اظهار داشت: بیمارستان دوم هم به جهت اضافه دریافتی که داشته است، محکوم شد ۱۰ برابر ارزش تخلف انجام شده را بعنوان جزای نقدی بپردازد و لغو پروانه مسئول فنی و لغو پروانه تاسیس و همینطور توبیخ کتبی و درج در پرونده از دیگر احکام صادر شده در مورد این بیمارستان است.

اسفنانی اضافه کرد: بیمارستان سوم هم ۱۷۸ میلیون ریال اضافه دریافت از مردم داشته است که علاوه بر استرداد این وجه باید یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال هم جزای نقدی پرداخت کند و لغو پروانه تاسیس و لغو پروانه مسئول فنی و توبیخ کتبی و درج در پرونده از دیگر احکام صادره برای این بیمارستان است.

وی اظهار داشت: بیمارستان چهارم هم محکوم شد ۴۵۸ میلیون ریال اضافه دریافت از مردم را به شکات برگرداند و علاوه بر این به پرداخت ۲۱ میلیارد و ۶۰۷ میلیون ریال جزای نقدی و لغو پروانه تاسیس و لغو پروانه مسئول فنی، توبیخ کتبی و درج در پرونده پزشکی محکوم شده است.

مدیر کل تعزیرات حکومتی تهران اضافه کرد: این چهار بیمارستان برای بار سوم مرتکب این تخلفات شده اند و مطابق قانون باید تعطیل شوند و اگر بتوانند رضایت شکات را فراهم نمایند مشمول تخفیف خواهند شد چون که تعطیلی بیمارستان در این شرایط به مصلحت نیست.

اسفنانی از مسؤلان بیمارستان ها خواست مراعات حال مردم را بکنند، در غیر این صورت با متخلفان اقدام قاطع خواهد شد.

وی اظهار داشت: این چهار بیمارستان شاکی خصوصی داشتند که البته بیشتر بیماران کرونایی جزو شاکیان بوده اند، اما بیماران دیگر هم در این پرونده ها شکایت کرده بودند.
جریمه ۱۳ هزار میلیاردی همراه اول و ایرانسل در تعزیرات
مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران از جریمه قطعی ۱۳ هزار میلیاردریالی همراه اول و ایرانسل به جهت اضافه دریافت از مشتریان در بسته های اینترنتی اطلاع داد.
محمدعلی اسفنانی همینطور در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آیا شکایت حدود یکسال گذشته سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از دو اپراتور همراه اول و ایرانسل در تعزیرات تهران منجر به صدور حکم شده است؟ اضافه کرد: رسیدگی به این پرونده قدری طولانی شد چون که باید استعلاماتی انجام می شد و کار کارشناسی صورت می گرفت تا نحوه محاسبه اضافه دریافتی که از مردم در بسته های عرضه شده طولانی مدت و کوتاه مدت صورت گرفته بود، مشخص شود که کاری فوق العاده فنی بود و باید مراجع خاصی میزان تخلف را به ما اعلام می کردند.
وی اظهار داشت: در هر حال این پرونده در شعب بدوی ما رسیدگی و منجر به صدور حکم شد و در شعبه تجدیدنظر هم این حکم قطعیت پیدا کرد و قابلیت اجرا دارد.
اسفنانی اضافه کرد: بر همین مبنا اپراتور همراه اول به پرداخت جریمه ای معادل ۷ هزار و ۶۰۳ میلیاردریال جزای نقدی در حق صندوق دولت و مهر تخلف نوبت اول و اپراتور ایرانسل هم به پرداخت پنج هزار و ۴۰۷ میلیاردریال جزای نقدی و مهر تخلف نوبت اول محکوم شدند.
وی اظهار داشت: با عنایت به اینکه مردم هم از این قضیه متضرر شدند امکان پرداخت خسارت به مردم هم باید فراهم گردد.
اسفنانی اضافه کرد: این رای در اداره کل تعزیرات حکومتی تهران قطعی است و البته در دیوان عدالت اداری اگر طرح دعوی کنند قابلیت تجدید نظر دارد و اگر در دیوان عدالت دستور توقف صادر نشود این حکم از همین امروز قابلیت اجرا خواهد داشت.
اسفنانی همینطور در پاسخ به سوالی در خصوص این که سازمان تعزیرات چه چالش هایی در رسیدگی به پرونده های در ارتباط با اموال نگهداری شده در سازمان اموال تملیکی دارد؟ اضافه کرد: جمعه هفته گذشته در کنار رئیس قوه قضاییه از سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی بازدید کردیم که البته من چهار مرتبه از این مرکز بازدید کرده بودم.
وی اظهار داشت: دو اشکال جدی آنجا دیده می شد که یکی در ارتباط با نگهداری بود و رئیس قوه قضاییه هم تاکید داشت این شیوه نگهداری اموال درست نیست.
اسفنانی اضافه کرد: انبار و انبارداری تعریف خاص خویش را دارد و ما در انبارهای سازمان اموال تملیکی شاهد بودیم که برخی کالاها در فضای باز نگهداری می شود که بر اثر گرما، سرما و برف و باران صدمه می بیند و برخی کالاها هم در انبارهای مسقف بود، اما شیوه انبارداری درست نیست چون که کالاها روی هم تلنبار شده و در روی آن کدهایی درج شده که فقط برای خودشان قابل تشخیص می باشد و این که مرجع کاشف کیست و پرونده کجا رفته است؟ به آسانی قابل تشخیص نیست.
وی اظهار داشت: متأسفانه به خاطر همین مشکلاتی که وجود دارد اختلاف در آمار هم دیده می شود و در آن برنامه بازدید اعلام نمودند که در تعزیرات تهران ۹۰۰ پرونده در این ارتباط به ثمر نرسیده است در حالیکه ما همان جا آمار دقیق خویش را عرضه کردیم و کل موجودی پرونده ما ۳۷۸ مورد است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران اضافه کرد: در مورد بقیه پرونده ها حکم صادر شده و این ۳۷۸ پرونده هم در جریان رسیدگی است و ما پرونده در ارتباط با سالهای گذشته و مانده نداریم.
اسفنانی اظهار داشت: البته پرونده هایی هست که در زمان کشف کالا مشخص نشده که آیا این کالاها ممنوع می باشد یا مجاز و وقتی پرونده به قوه قضاییه ارسال می شود تا ماهیت کالا را مشخص کنند تا وقتی که قرار عدم صلاحیت صادر و به تعزیرات ارسال شود، مدت زمانی صرف می شود.
وی اضافه کرد: در هر حال بنا به سفارش رئیس قوه قضاییه و مصوبه کارگروه مربوطه ما امروز یکی از بهترین نیروهای خویش را تعیین کردیم که کالاها را تک تک بررسی کند و اگر پرونده ای مانده است سریعتر منجر به صدور حکم شود.
اسفنانی در پاسخ به این که آیا دستگاههای مربوطه پاسخ های استعلام تعزیرات را با سرعت در اختیار شما قرار می دهند؟ اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که باعث طولانی شدن رسیدگی به پرونده ها می شود نتیجه استعلامات است.
وی اضافه کرد: امروز یکی از رؤسای شعب تجدیدنظر تعزیرات می گفت در یک پرونده ۲۰ بار استعلام را تکرار کرده است، اما هنوز پاسخی به ما نداده اند و این باعث طولانی شدن روند رسیدگی می شود.

منبع:

1400/08/16
22:52:23
5.0 / ۵
1151
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد