حقوق و قضا
مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری تهران مطرح كرد

لزوم نظارت جدی بر مراکز پخش پیش سازهای مواد مخدر

لزوم نظارت جدی بر مراکز پخش پیش سازهای مواد مخدر

حقوق و قضا: مدیر پیش گیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران با اعلان اینکه ضرورت دارد اقدامات پیشگیرانه مؤثری برای کنترل لطمه های اجتماعی مواد مخدر در نظر گرفته شود، اظهار داشت: یکی از این برنامه ها، نظارت بر مراکز پخش پیش سازهای مواد مخدر توسط اتحادیه های مربوطه است.به گزارش حقوق و قضا به نقل از روابط عمومی و رسانه دادگستری تهران در امتداد پیش گیری از تولید مواد مخدر، نشستی تخصصی با حضور نمایندگان نیروی انتظامی استان تهران و چند نفر از نمایندگان اتحادیه ها در محل معاونت اجتماعی و پیش گیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران انجام شد.

جاوید سوهانی مدیر پیش گیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران در این جلسه اظهار داشت: باتوجه به اینکه موارد مربوط به مواد مخدر در ضمن سالهای قبل سبب شده لطمه های اجتماعی مختلفی در جامعه به وجود آید؛ پس ضرورت دارد اقدامات پیشگیرانه مؤثری برای کنترل لطمه های اجتماعی مواد مخدر در نظر گرفته شود.

مدیر پیش گیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران اشاره کرد: این معاونت امسال برنامه های پیشگیرانه مختلفی را برای کاهش این لطمه اجتماعی در نظر گرفته است؛ یکی از این برنامه ها، نظارت بر مراکز پخش پیش سازهای مواد مخدر توسط اتحادیه های مربوطه است.

سوهانی در ادامه اظهار داشت: سال قبل اقداماتی برای اتحادیه ها در نظر گرفته شد و اقدامات به اتحادیه ها جهت اجرا ابلاغ گردید و اتحادیه ها بر طبق مکاتبات باید به صنوف خود موارد را ابلاغ می کردند.

وی اظهار نمود: بر طبق مکاتبات انجام شده بیان شده بود که چنانچه صنوف برخلاف قوانین و مقررات نسبت به پخش پیش سازها اقدام نمایند، برابر قوانین و مقررات با آنها برخورد خواهد شد؛ پس باتوجه به مراتب فوق ضرورت دارد در ابتدای امر دستگاهها و اتحادیه های مربوطه اقداماتی را که در جهت نحوه نظارت بر پخش پیش سازهای مواد مخدر در صنوف خود صورت گرفته است را گزارش کرده و سپس راهکارهای پیشگیرانه مؤثری که می تواند در کنترل این امر نقش داشته باشد را بیان کنند.

در ادامه این جلسه، سایر حاضرین به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پیرامون موضوع جلسه پرداختند و در نهایت تصمیماتی نیز اتخاذ و بمنظور اجرا، ابلاغ گردید.

منبع:

1400/08/15
22:05:55
5.0 / ۵
1019
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد