لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
رئیس مركز توسعه شوراهای حل اختلاف كشور:

در آینده ای نزدیک تفاوتی میان قضات شورای حل اختلاف و محاکم نخواهد بود

در آینده ای نزدیک تفاوتی میان قضات شورای حل اختلاف و محاکم نخواهد بود

به گزارش حقوق و قضا رئیس مرکز توسعه شوراهای حل اختلاف کشور اظهار داشت: در آینده ای نزدیک تفاوتی میان قضات شورای حل اختلاف و محاکم نخواهد بودبه گزارش حقوق و قضا به نقل از قوه قضاییه، حجت الاسلام و المسلمین هادی صادقی رئیس مرکز توسعه شوراهای حل اختلاف کشور از شورای حل اختلاف شهر سیسخت استان کهگیلویه و بویراحمد بازدید و از نزدیک با اعضای این شورا گفتگو نمود.

در این بازدید که محمود حکیم رئیس بازرسی شوراهای حل اختلاف کشور هم حضور داشت، حجت الاسلام صادقی در حاشیه بازدید از شورای حل اختلاف شهر سی سخت اظهار نمود: بررسی استخدام کارکنان شوراهای حل اختلاف در قوه قضاییه درحال ارسال به دولت می باشد.

وی اظهار داشت: اتفاق جدیدی درحال رخ دادن است و لایحه جدید شورای حل اختلاف به سرانجام خوبی خواهد رسید و یکی از مواردی که هفته ی گذشته با رئیس قوه قضاییه در جلسه تصویب گردید، پیگیری شود، این است که وضعیت کارکنان شورای حل اختلاف سر و سامان بگیرد.

صادق در ادامه عنوان کرد: دغدغه ای که مسؤلان عالی دستگاه قضایی دارند هم به جهت اینکه تکلیف قانون معلوم شود و لایحه به جایی برسد و هم تکلیف همکاران شورای حل اختلاف مشخص و ساماندهی شوند و این که وضعیت رسیدگی ها، در شوراها ارتقا پیدا کند.

رئیس مرکز توسعه‌ی شوراهای حل اختلاف کشور در ادامه با اظهار این که در آینده ای نزدیک تفاوتی میان قضات شورا و محاکم نخواهد بود، اظهار نمود: طرحی به شورای معاونین قوه قضاییه ارسال شده است که در صورت تصویب، قضات شورا هم شورا همانند سایر قضات امکان جابجایی در جهت رفت و آمد به شورا را دارند و گروههای شغلی قضات شورا هم ارتقا پیدا می کند و تفاوتی بین قاضی شورا و قاضی دادسرا و محاکم باقی نمی ماند و یکسان می شوند و معاون اول قوه قضاییه این مورد را رسیدگی خواهند کرد و به جای خواهند رساند.

حجت الاسلام و المسلمین صادقی در بخش دیگری از این مصاحبه با اظهار داشت: بودجه ی سال آینده شوراها شوراهای حل اختلاف استانی خواهد شد

وی اضافه کرد: با سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور توافق شده است که در سال ۱۴۰۰ بودجه ی استانی، برای شوراهای حل اختلاف در نظر گرفته شود و در بودجه های استانی برای تأمین و تجهیز ساختمان های شوراهای حل اختلاف، بودجه های لازم مصوب شود و همکاران ما در سرتاسر کشور با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ها و با کمک استانداری ها، بودجه سال آتی را پیشنهاد می دهند بتوانند نیازهای خویش را پیشبینی و عرضه نمایند.

وی ابراز امیدواری کرد اگر این موارد عملی شوند بتوانیم برای همکاران یک وضع بهتری را در شرایط کاری و پاداش هایی که به آنها داده می شود ایجاد نماییم و بهتر بهره مند می شوند.

حجت الاسلام والمسلمین هادی صادقی رئیس مرکز توسعه شوراهای حل اختلاف کشور در انتها بیان داشت: هیچ چیزی جبران تمام کارها و زحمات اعضای شوراهای حل اختلاف نیست و این امور مالی، بهانه هایی برای تشکر کردن از اعضای شورای حل اختلاف هستند.

وی اظهار داشت: اصل کار این است که این اعضاء، برای رضای خدا و با افتخار برای این کار آمدند و ارزش والای انسانی راه کسب کرده اند و روز به روز دارند بر کوله بار در شان و پربار و پرارزش خودشان برای عوامل معنوی و آخرتشان می افزایند و این خیلی ارزش دارد و ما هم وظیفه داریم از لحاظ مسائل رفاهی تا آن جایی که امکانات کشور اجازه بدهد و این امکانات در اختیار مان قرار بگیرد در خدمت عزیزان باشیم.

در این بازدید رئیس مرکز توسعه‌ی شوراهای حل اختلاف کشور با برخی از مراجعان به شورای حل اختلاف از نزدیک و چهره به چهره ملاقات کرد.

منبع:

1400/08/13
12:14:37
5.0 / ۵
1094
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد