حقوق و قضا
رئیس سازمان زندان ها:

نظام اسلامی ما خویش را درقبال خانواده زندانیان مسئول و متعهد می داند

نظام اسلامی ما خویش را درقبال خانواده زندانیان مسئول و متعهد می داند

به گزارش حقوق و قضا رئیس سازمان زندان ها با تاکید بر رأفت اسلامی در برابر مجازات مجرمین و متخلفین اظهار داشت: ما نگاه اصلاحی و تربیتی به زندانیان داریم و از آنان حمایت می نماییم اما بازهم حساب زندانی از حساب خانواده های شان جداست چونکه معتقدیم حتما خانواده زندانیان بی تقصیرند ازاین رو نظام اسلامی خویش را نسبت به این خانواده ها مسئول می داند.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، محمدمهدی حاج محمدی که این روزها در حال بازرسی و بازدید از زندان های خوزستان قرار دارد، طی گفتگویی با برنامه خبر سیمای استانی خوزستان درباره روند پیگیری موضوعات در رابطه با زندان های این منطقه اظهار داشت: به برکت سفر ریاست محترم قوه قضاییه به استان خوزستان در ایام گذشته تلاش ها و اتفاقات خوبی در حال انجام است چونکه مبحث زندان و زندانی از مباحث حائز اهمیت در نگاه ریاست محترم قوه قضاییه به حساب می آید.
وی ادامه داد: آزادی ۳۵۸ زندانی واجد الشرایط ازجمله این اتفاقات است. از این تعداد ۳۴ نفر تحت عنوان مجرمان جرایم غیرعمد به واسطه کمک های خیرین و مردم توسط ستاد دیه آزاد شده اند و بقیه مددجویان هم از راه ارفاقات قانونی با نگاه مساعد مقامات قضایی، آزادی شان حاصل شده است.
*حساب زندانیان از خانواده های شان جداست
رئیس سازمان زندان ها در ادامه اظهار داشت: امروز شاهد برگزاری جشن ازدواج ۱۴ زوج جوان بودیم که متأسفانه پدران یا مادران آنان هم‎اکنون در زندان هستند اما تلاش شد با کمک مردم و خیرین عزیز خوزستانی جهیزیه کاملی تقدیم این زوجین شود.
وی اذعان داشت: ما نگاه اصلاحی و تربیتی به زندانیان داریم و از آنان هم حمایت می نماییم اما بازهم حساب زندانیان از حساب خانواده های شان جداست چون که معتقدیم حتما خانواده زندانیان بی تقصیرند ازاین رو نظام اسلامی خویش را نسبت به این خانواده مسئول و متعهد می داند.
حاج محمدی با بیان این که پدر یا مادر زندانی بعضی از زوجین که ما جشن ازدواجشان را با کمک و اعطای جهیزیه برگزار کردیم، از محکومین امنیتی هستند، اظهار داشت: این نوع جرائم به هیچ وجه مانع از کمک ها و مساعدت های نظام اسلامی به فرزندان این نوع زندانیان نمی گردد. همین این احساس مسئولیت مردم عزیز خوزستان است که حقیقتا جای تحسین دارد.
*خیرین و همه مردم وارد میدان عمل شوند
او همینطور تاکید کرد: از آغاز سالجاری تابحال توانسته ایم ۱۰ هزار بسته معیشتی را تقدیم خانواده های زندانیان نماییم که ارزش این کمک ها بالغ ۵ و نیم ملیلیارد تومان بوده است. امروز همگی باید در برابر صدمه های اجتماعی، به مسئولیت خودمان واقف باشیم و بدان عمل نماییم.
رئیس سازمان زندان ها بر نقش عموم مردم در پشتیبانی از خانواده زندانیان خاطرنشان کرد و اظهار داشت: زندانیان و پشیبانی از خانواده های آنان، فرصت مناسبی است تا آحاد مردم و مسئولین در ارتباط با مسئولیت اجتماعی خود ایفای نقش کنند و وارد میدان عمل شوند.
منبع:

1400/08/07
14:26:20
5.0 / 5
1097
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد