لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
رئیس سازمان زندان ها:

روند اصلاح زندانیان باید مانع از بازگشت به زندان ها شود

روند اصلاح زندانیان باید مانع از بازگشت به زندان ها شود

به گزارش حقوق و قضا رییس سازمان زندان ها با تاکید بر اجرای برنامه های اصلاحی برای زندانیان، اظهار داشت: این برنامه ها باید به شکلی باشد که مانع بازگشت مجدد آنها به زندان ها شود.به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر، محمدمهدی حاج محمدی در مسافرت به استان گیلان و سرکشی از زندان های مستقر در شهرستان ها، با حضور در زندان انزلی با مددجویان این زندان گفتگو و بر پیگیری مشکلات و پشتیبانی از خانواده هایشان تاکید کرد.
رئیس سازمان زندان ها در دیدار با مسئولان زندان های این استان با اشاره به پروسه تحول در دوره ی جدید قوه قضائیه، اظهار داشت: حضور مؤثر و فزاینده قضات در زندان ها می تواند عامل مهمی در روند کاهش جمعیت کیفری و مددجویان ساکن در این مراکز باشد.
تأکید بر تعامل دوسویه با قضات و مراجع قضائی
وی اضافه کرد: بدین سبب معتقدم تعامل دوسویه زندان با مراجع قضائی و قضات باید بیش از گذشته افزایش یابد تا پروسه اصلاح مجرمان با انجام برنامه های فرهنگی و ارتقای برنامه های اشتغال زایی، جدی تر دنبال شود.
حاج محمدی درباره زندانیان که به مواد مخدر اعتیاد دارند، اظهار داشت: روند اصلاحی ما نسبت به این دسته از مددجویان باید اینطور باشد که در آنان ایجاد روحیه و انگیزه نماییم تا لااقل با ترغیب به زندگی، در زندان دست از مواد مخدر بکشند.
وی تاکید کرد: باید آنان را تشویق کرد چونکه رهایی آنان از دام اعتیاد نه فقط به صلاح خودشان است بلکه به اصلاح خانواده و جامعه می انجامد.

وی همین طور با اشاره به این که مددجویان در زندان باید مجموعه ای از برنامه های اصلاحی و تربیتی را داشته باشند، افزود: زندانیان باید آماده ورود به جامعه باشند و پس از آزادی هم دیگر به چرخه جرم باز نگردند.
وی افزود: مراقبت پس از خروج زندانیان در کنار پشتیبانی از آنان و خانواده های آنها مثل دوران حبس، در دستور برنامه های حمایتی سازمان زندان ها است.
رئیس سازمان زندان ها با اشاره به بر ضرورت توجه به ارائه خدمات لازم به زندانیان متنبه، اظهار داشت: همیشه به مدیران تاکید شده که نسبت به زندانیان که از بند رهایی می یابند و مشخص است که اصلاح شده و می خواهند زندگی درستی در جامعه داشته باشند، بطور ویژه ارائه خدمات شود.

حاج محمدی افزود: در خدمت رسانی باید به شکلی باشد که زندانیان پس از آزادی نیز مورد حمایت باشند و به سمت جرم و بزه بازنگردند.


منبع:

1400/08/01
21:20:20
5.0 / ۵
1127
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد