حقوق و قضا
مركز رسانه قوه قضائیه:

سردار قلابی دستگیر شد

سردار قلابی دستگیر شد

مرکز رسانه قوه قضائیه تصویر سردار قلابی با ادعای اعمال نفوذ در محاکم و ادارات را منتشر نمود و از مردم خواست تا اگر این افراد از آنها کلاهبرداری کرده است به دادسرای کارکنان دولت مراجعه کنند.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، تصویر «مهدی اخوان» متهم به ادعای اعتبار و نفوذ نزد مأموران دولتی و قضائی، غصب و جعل عناوین و جعل اسناد رسمی و کلاهبرداری در امتداد اجرای بند «ب» ماده ۹۶ قانون آئین دادرسی کیفری جهت شناسایی شکات به دستور مقام قضائی منتشر گردید. متهم «مهدی اخوان» بدون داشتن هر گونه سمتی در دستگاهها و با چهار سابقه کیفری بوسیله اعمال نفوذ و تطمیع تعدادی از مسئولان، مبادرت به کلاهبرداری از اشخاص در بعضی از محاکم و ادارات می کرده است. متهم «مهدی اخوان» متولد سال ۱۳۵۱ که خودرا سردار نظامی معرفی می کرده است، در جریان پروسه مجرمانه خود در زمینه های قضائی و دولتی ورود می کرده و تا حالا ۲۰ نفر از مالباختگان شناسایی شدند که اکثریت آنها از مسئولان هستند. متهم اخوان تحت عنوان خرید ملک، خودرو و خرید سربازی از اشخاص مبالغی بیش از شش میلیارد تومان کلاهبرداری کرده است. فرد یاد شده، با دریافت گزارشاتی از طرف سربازان گم نام امام زمان (عج) در حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حالی در منزل خود بازداشت شد که اقدام به صحنه سازی برای فریب مأموران کرده بود و صحنه را به شکلی آراسته بود که گویی با بهره گیری از پرده، از پنجره اتاق به بیرون رفته است؛ این صحنه سازی، در حالی صورت گرفت که متهم، در لحظه بازداشت، زیر تخت، خودرا پنهان کرده بود.
متهم اخوان در جریان برگزاری انتخابات اخیر ریاست جمهوری، با حضور در ستاد انتخاباتی یکی از نامزدها بمنظور ارتباط گیری با تعدادی از مسئولان جهت پیشبرد اهداف مجرمانه خود فعالیت می کرده است. علاوه بر این، متهم اخوان در بعضی از پرونده های اقتصادی با ادعای اعمال نفوذ در پرونده های قضائی، مبادرت به دریافت وجوهی کرده است. پرونده این کلاهبرداری هم اکنون در شعبه ۵ بازپرسی دادسرای کارکنان دولت (ناحیه ۲۸) درحال رسیدگی است و شکات جهت اعلام شکایت می توانند به دادسرای کارکنان دولت واقع در خیابان پانزده خرداد، ضلع غربی میدان پانزده خرداد، ساختمان دادسرای مرکز مراجعه و یا با مراجعه به دفاتر خدمات قضائی شکایت خود در پرونده ۰۰۰۰۲۷۲ را ثبت نمایند. گفتنی است؛ متهم، هم اکنون با صدور قرار بازداشت موقت، بازداشت است.

1400/07/30
23:25:55
5.0 / 5
1087
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد