لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا

صدور رای قطعی ابطال واگذاری کشتارگاه صنعتی جونقان به بخش خصوصی

صدور رای قطعی ابطال واگذاری کشتارگاه صنعتی جونقان به بخش خصوصی

رییس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری از ابطال قرارداد واگذاری کشتارگاه صنعتی «جونقان» به بخش خصوصی آگاهی داد.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، احمدرضا بهرامی، رییس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری از ابطال قرارداد واگذاری کشتارگاه صنعتی «جونقان» به بخش خصوصی آگاهی داد و عنوان کرد: در تاریخ دوم مردادماه سال ۱۳۹۷ سازمان خصوصی سازی کشور مبادرت به واگذاری کشتارگاه صنعتی جونقان به شرکت «یاران جنوب کوشک» کرد.
رییس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری اشاره کرد: کل ثمن مورد معامله در این قرارداد به ارزش ۲۶۹ میلیارد و ۷۰۹ میلیون و ۴۲۷ هزار و ۷۸۸ ریال بوده که از این مبلغ نزدیک به ۸ میلیاردریال آن نقداً پرداخت شده و مابقی طی اقساط ۱۰ ساله، از سال ۱۳۹۷ تا سال ۱۴۰۷ در ۲۰ قسط تقسیم بندی شده بود.
وی اظهار نمود: در سال ۱۳۹۸ شورای حفظ حقوق بیت المال استان چهارمحال و بختیاری به موضوع نحوه واگذاری کشتارگاه صنعتی جونقان ورود پیدا کرد و بعد از بررسی های لازم در مهرماه همان سال دادخواستی را به طرفیت سازمان خصوصی سازی کشور و شرکت یاران جنوب کوشک در خصوص ابطال قرارداد واگذاری در دادگستری شهرستان فارسان بیان کرد که بعد از رسیدگی های صورت گرفته در شهریور سال ۱۳۹۹ دادگاه بدوی در فارسان حکم به بطلان قرارداد واگذاری صادر کرد.
بهرامی اظهار نمود: شرکت یاران جنوب کوشک و سازمان خصوصی سازی کشور نسبت به رأی صادره تقاضای فرجام خواهی و تجدیدنظرخواهی کردند که اعتراض هر دو در دیوان عالی کشور و دادگاه تجدیدنظر استان چهارمحال و بختیاری رد شد و رأی دادگاه بدوی مورد تأیید قرار گرفت.
رییس کل دادگستری چهارمحال و بختیاری در ادامه بیان کرد: بعد از این رسیدگی نیز توسط وزیر اقتصاد وقت به نمایندگی از سازمان خصوصی سازی کشور و همین طور شرکت یاران جنوب کوشک، درخواست اعمال ماده ۴۷۷ آیین دادرس کیفری صورت گرفت که دستورات لازم جهت رسیدگی به این درخواست توسط ریاست وقت قوه قضائیه صادر شد و در نهایت در مهرماه سال جاری رأی صادره خلاف شرع و بیّن تشخیص داده نشد و بدین سان حکم صادره قطعی و کشتارگاه صنعتی جونقان به نفع بیت المال بازگردانده و بطلان قرارداد واگذاری کشتارگاه صادر شد.
او در آخر از حسن توجه ریاست قوه قضائیه و همین طور پیگیری های قضات دادگستری استان چهارمحال و بختیاری جهت صیانت از حقوق عامه قدردانی نمود.1400/07/25
07:51:39
5.0 / ۵
1261
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد