لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
سرپرست شوراهای حل اختلاف فارس خبر داد؛

آزادی 182 زندانی در سه ماهه نخست سال 99 در فارس

آزادی 182 زندانی در سه ماهه نخست سال 99 در فارس

به گزارش حقوق و قضا سرپرست شوراهای حل اختلاف فارس اظهار داشت: با پیگیری ها و تلاش اعضای شوراهای حل اختلاف در سه ماهه نخست سال 99، تعداد 182 نفر از زندان های استان فارس آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگشتند.به گزارش حقوق و قضا به نقل از روابط عمومی مرکز توسعه حل اختلاف کشور، حجت الاسلام و المسلمین توانی با بیان این خبر، اظهار نمود: شوراهای حل اختلاف استان با عنایت به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص کاهش جمعیت کیفری زندان ها نقش بسزایی دارد و شوراهای حل اختلاف می توانند در فرایند قضا زدایی اهتمام ویژه ای داشته باشند.

وی با اشاره به وجود 16 شعبه شورای حل اختلاف ویژه زندان در استان فارس اظهار داشت: در سه ماهه اول سال 99، با تلاش اعضا و همکاران مستقر در شعب ویژه زندان و سایر شعب، تعداد 182 نفر از زندان آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.

سرپرست شوراهای حل اختلاف استان فارس خاطرنسان کرد: تعداد 571 فقره پرونده به شعب شورای حل اختلاف ویژه زندان استان فارس وارد شده است که از این تعداد 223 فقره پرونده با تلاش همکاران مستقر در شعب ویژه زندان منجر به صلح و سازش و 56 زندانی توسط این شعب آزاد شدند.

توانی تصریح کرد: آزادی تعداد 126 زندانی دیگر حاصل فعالیت و تلاش سایر شعب شوراهای حل اختلاف استان می باشد.

سرپرست شوراهای حل اختلاف فارس در انتها اظهار داشت: امیدواریم در ایام آتی با تلاش همکاران و توسعه فرهنگ صلح و سازش و گذشت بتوانیم زمینه آزادی تعداد بیشتری از زندانیان را فراهم نماییم.
منبع:

1399/04/25
15:04:13
5.0 / ۵
2389
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد