حقوق و قضا
دادستان عمومی و انقلاب مركز استان سمنان:

کارگروه ساماندهی بافت های فرسوده سرخه تشکیل گردد

کارگروه ساماندهی بافت های فرسوده سرخه تشکیل گردد

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان ضمن اشاره به لزوم مدیریت حوزه های مرتبط به بافت فرسوده شهری، اظهار داشت: کارگروه ساماندهی بافت های فرسوده سرخه تشکیل گردد.به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر، محمد شریف ابراهیمی بامداد سه شنبه در بدو سفر یک روزه به سرخه و در جریان بازدید از بافت تاریخی و فرسوده شهری این شهرستان با اشاره به لزوم مدیریت حوزه های اجتماعی و فرهنگی، اشاره کرد: در امتداد حفظ حقوق عامه و پیشگیری های وضعی در حوزه صدمه های اجتماعی پیگیری ها و جلساتی برگزار شده است.
وی با اشاره به درخواست امام جمعه سرخه در خصوص وجود نارضایتی های مردمی برای وجود بافت های فرسوده و ناکارآمد که از حیث بهداشت محیطی و صدمه های اجتماعی باعث ظهور و بروز مطالبات مردمی شده است، اضافه کرد: باتوجه به فراخوان شواری تأمین سرخه، شهرداری، فرمانداری و نهادهای خدماتی و دولتی مرتبط مسائل مربوطه را بررسی نموده اند.
اخطار به متمردان
دادستان مرکز استان سمنان اظهار داشت: باتوجه به پیشنهاد معاون نظارت بر دادسراهای استان سمنان، کارگروه ساماندهی بافت های فرسوده در سرخه تشکیل می شود تا در امتداد ماده ۵۵ قانون شهرداری ها، وظایف مقرر در قانون توسط شهردار سرخه در قبال بافت فرسوده شهری اجرا شود.
ابراهیمی با اعلان اینکه در صورت عدم حصول وعده قانونی اقدامات قانونی لازم درباب تخریب املاک اقدام گردد، اظهار داشت: املاکی که در بافت های فرسوده و صدمه پذیر احتیاج به سالم سازی و بازسازی دارند اخطارهای لازم درباره احیا آن املاک از جانب نهادهای مربوطه به مالکین اقدام می شود.
وی اضافه کرد: درصورتیکه افراد متجاهر که بیم تکرار و سو رفتار آنها با سکونت در آن اماکن وجود دارد در بافت فرسوده شهری سرخه تاکید به ماندن داشته باشند، اخطار لازم در مهلت های قانونی اقدام و بمحض اتمام مهلت قانونی با مجرمان برخورد قانونی هم اعمال می شود.

1400/06/30
17:35:32
5.0 / 5
1161
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد