لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
تحلیف سیزدهم،

اظهارات رئیس قوه قضائیه در مراسم تحلیف ریاست جمهوری

اظهارات رئیس قوه قضائیه در مراسم تحلیف ریاست جمهوری

به گزارش حقوق و قضا رئیس قوه قضائیه ایران در مراسم تحلیف سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ایران ابراز امیدواری کرد: رئیس جمهور هرچه سریع تر در رفع مشکلات مردم، ایجاد اشتغال، کنترل بازار، کاهش نرخ تورم، رفع گرانی های افسارگسیخته و پشتیبانی از تولید داخلی و سرمایه گذاری اقدام عاجل داشته باشند و همینطور در از بین بردن زمینه فساد، رانت، تبعیض و اصلاح ساختارهای پیچیده اداری اقدام نمایند.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، غلامحسین محسنی اژه ای در مراسم تحلیف سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ضمن گرامی داشت یاد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و شهید حاج قاسم سلیمانی و مهندس ابومهدی مهندس اظهار نمود: برای همه جانبازان، آزادگان و خانواده هایشان آرزوی توفیق دارم. همینطور برای مریض ها شفای عاجل آرزوی می کنم. در ایام پایانی پر خیر و برکت ماه ذی الحجه هستیم. از خداوند سبحان می خواهم که ما را مشمول تفضلات کند و آنچه در عید قربان و غدیر برای همه اولیا و اوصیا مقدر داشتند، برای ملت ما و همه حضار این جلسه مقدر کنند.
رئیس قوه قضائیه ضمن اشاره به رور انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اظهار داشت: از مردم بصیر و زمان شناس تشکر می کنم که در ۲۸ خرداد ماه ۱۴۰۰ به پای صندوق رأی آمدند و بار دیگر برگ زرینی را بر تاریخ جمهوری اسلامی افزودند و با انتخاب فردی شایسته برای اجرای یک دوره چهار ساله تلاش کردند. از خداوند برای این مردم عزت را خواستارم.
وی همینطور ضمن تشکر از برگزار کنندگان انتخابات به تأمین امنیت انتخابات اشاره نمود و اظهار داشت: از همه کسانی که از آغاز انقلاب در قوه مجریه حضور داشتند و صادقانه خدمت کردند، تشکر می کنم.
محسنی اژه ای افزود: مردم با انتخابشان قدرت و مسئولیت بزرگی بر دوش رئیس جمهوری می گذارند. رئیس جمهور مطابق قانون اساسی عالی ترین مقام رسمی کشور پس از مقام معظم رهبری است و مسئولیت اجرای قانون اساسی و ریاست قوه مجریه به جز در مواردی که به رهبری مربوط می شود را برعهده دارد. این قدرت قانون و مسئولیت امانتی است که به رئیس جمهور سپرده شده و رئیس جمهور امروز در پیشگاه قرآن و در خانه ملت در مجلس شورای اسلامی با حضور رئیس قوه قضاییه و شورای محترم نگهبان به خداوند قادر و متعال سوگند یاد می کند که خواهان مذهب رسمی کشور، نظام جمهوری اسلامی ایران و قانون اساسی کشور باشد.
رئیس قوه قضاییه افزود: و سوگند یاد می کند که همه استعداد و صلاحیت خویش را برای انجام مسئولیت خویش به کار گیرد و خویش را وقف خدمت به مردم و اعطای کشور نماید. امیدوارم به فضل پرورگار و حول قوه الهی رئیس جمهور با کمک سایر قوا و کمک نخبگان و مردم در ایفای مسئولیت خود بیشتر از پیش موفق باشد و همانگونه که در روز تنفیذ مطرح نمودند هرچه سریع تر در رفع مشکلات مردم، ایجاد اشتغال، کنترل بازار، کاهش نرخ تورم، رفع گرانی های افسارگسیخته و پشتیبانی از تولید داخلی و سرمایه گذاری اقدام عاجل داشته باشند و همینطور در از بین بردن زمینه فساد، رانت، تبعیض و اصلاح ساختارهای پیچیده اداری اقدام نمایند.
اژه ای افزود: امیدوارم رئیس جمهور نسبت به اجرای همه اصول قانون اساسی بخصوص بندهای شانزده گانه اصل سوم قانون اساسی و اصولی که حقوق جامعه را تأمین می کند اهتمام داشته باشند و اعلام می کنم قوه قضاییه برای کمک به دولت و گسترش عدل و عدالت و پشتیبانی از حقوق مردم و آزادی های مشروع و مبارزه با فساد آمادگی لازم را دارد و کمک می نماید.
وی در انتها افزود: در مبارزه با فساد در ساحت های مختلف جدی تر از پیش خواهد بود. در انتها توفیق همگان را از ایزد منان خواستارم و از خداوند علیم و حلیم مسئلت دارم که رهبر معظم انقلاب طول عمر بابرکت عنایت فرماید و سایه معظم له را تا ظهور ولیعصر(عج) مستدام بدارد.
منبع:

1400/05/15
12:59:34
5.0 / ۵
1028
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد