حقوق و قضا
مدیركل زندان های استان تهران:

طبقه بندی زندانیان از برنامه های اصلی سازمان زندان ها است

طبقه بندی زندانیان از برنامه های اصلی سازمان زندان ها است

مدیرکل زندان های استان تهران اظهار داشت: طبقه بندی زندانیان در کنار برنامه های اصلاحی و تربیتی از برنامه های اصلی سازمان زندان ها است.به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، مدیر کل زندان های استان تهران که به منظور بررسی وضعیت اندرزگاه ها و وضعیت رفاهی مددجویان در ندامتگاه دماوند حضور یافته بود اظهار داشت: طبقه بندی زندانیان بر مبنای جرم و شخصیت در کنار برنامه های اصلاحی و تربیتی از برنامه های اصلی سازمان زندانهاست که با جدیت در استان تهران دنبال می شود.

سیدحشمت الله حیات الغیب ضمن بازدید از اندرزگاه های مختلف ندامتگاه دماوند با تکیه بر تلاش همه جانبه جهت اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی ویژه مددجویان عنوان کرد: این اقدامات کمک شایانی را در جهت جلوگیری از تکرار جرم و بازگشت مجدد مددجو به زندان دارد.

وی افزود: کار اصلی ما اصلاح و تربیت زندانیان است و این مسئولیت خطیر ایجاب می کند با استفاده از ابزار متنوع و خلاقانه و هم استفاده از روش های نوین علمی، آموزشی، تربیتی و برنامه ریزی مدون در جهت تحقق این اهداف تلاش نمائیم.
مدیر کل زندان های استان تهران ضمن اشاره به ضرورت گشترش زمینه های بازگشت سالم مددجویان به اجتماع افزود: طبقه بندی زندانیان بر مبنای جرم و شخصیت در کنار برنامه های اصلاحی و تربیتی از برنامه های اصلی سازمان زندانهاست که با جدیت در استان تهران دنبال می شود.

مقام ارشد زندان های استان تهران خاطرنشان کرد: نظارت و کنترل مستمر بر عوامل محیطی در ارتقای سلامت افراد نقش اساسی دارد و در سایه محیطی سالم و بهداشتی میتوان در تغییر، رشد و باز پروری شخصیت مددجویان اثرگذار بوده، به اهداف متعالی سازمان زندانها در اصلاح و تربیت زندانیان نائل آمد.

او افزود: ارتقای فعالیتهای تربیتی، فرهنگی، رفاهی، بهداشت و درمان و اشتغال مددجویان به منظور حفظ سلامتی و بازگشت سعادتمندانه آنان به جامعه و عدم تکرار جرم یکی از اولویت های اساسی است.

حیات الغیب ضمن اشاره به تلاش جهادگونه کارکنان تمام بخشها در زندان ها خاطرنشان کرد: بحمدالله با برنامه ریزی و ایجاد تحولات اساسی و بنیادین، اقدامات رفاهی، عمرانی، فرهنگی، بهداشتی، درمانی، اشتغال و حرفه آموزی با جدیت روز افزون ادامه دارد.

وی همینطور اظهار داشت: گسترش فضاهای فرهنگی تربیتی، حرفه آموزی و اشتغال و هم ایجاد محیط شاداب و زیباسازی اماکن باعث ارتقای انگیزه تربیتی و خودسازی درزندانیان می شود که بر مبنای آن مسیر بازگشت سالم به جامعه روشن تر می شود.
بنا به این خبر در ادامه بازدید مدیرکل زندان های استان تهران از اندرزگاه های ندامتگاه، آشپزخانه، بهداری، نانوایی و واحدهای فرهنگی و اشتغال بازدید کرده، ضمن حضور در جمع مددجویان با آنان گفتگو با مددجویان حاضر در بخشهای مختلف، دستورات و راهکارهایی در مورد بررسی مشکلاتشان عرضه کرد.
1400/05/05
23:24:08
5.0 / 5
228
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد