حقوق و قضا
در بازدید از شعب كشیك ۴ مركز قضایی تهران

رییس قوه قضاییه: با زورگیرها و مرتكبین جرایم خشن، قاطع برخورد كنید

رییس قوه قضاییه: با زورگیرها و مرتكبین جرایم خشن، قاطع برخورد كنید

حقوق و قضا: حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای با حضور در شعب کشیک 4 واحد قضایی در پایتخت، در جریان کم و کیف پرونده های ارجاعی به این واحدها و نحوه رسیدگی به آنها قرار گرفت.به گزارش حقوق و قضا به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای رییس قوه قضاییه بامداد امروز یکشنبه (۳ مرداد)، از شعب کشیک دادسرای ناحیه ۲۷ تهران (ویژه قتل)، دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۳۴ (ویژه سرقت)، دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۱۶ (مجتمع قضایی بعثت) و دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۳ (مجتمع قضایی شهید محلاتی) بازدید کرد.

این شعب از شعب کشیک ویژه قضایی بودند که در روزهای تعطیلات ۶ روزه پایتخت که از سه شنبه هفته گذشته شروع شده بود، به شهروندان خدمات قضایی ارائه می کردند.

رئیس قوه قضاییه در جریان این بازدیدها با شنیدن حرف ها و درددل های برخی مراجعه کنندگان و پیگیری مشکلات آنها، به گفتگو با متهمان و همین طور دادیاران و بازپرسان این واحدهای قضایی پرداخت و در جریان آمار ورودی پرونده ها و کم و کیف آنها و نحوه و مدت زمان رسیدگی به هر پرونده قرار گرفت.

محسنی اژه ای در گفتگو با دادیاران شعب کشیک، از روند مکاتبات الکترونیکی مراکز قضایی با کلانتری ها و همین طور استعلام الکترونیکی سوابق متهمان، کسب اطلاع کرد.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به برخی گزارش ها درباب وقوع جرائم خشن و زورگیری ها در روزهای اخیر، «حفظ امنیت مردم» را موضوعی بسیار مهم دانست و تاکید کرد: با کسانی که امنیت مردم را به خطر می اندازند، با قاطعیت برخورد کنید.

محسنی اژه ای با اشاره به مسئولیت قاضی در حوزه صدور «قرار»، اشاره کرد: تشخیص نوع قرار تامین در هریک از عناوین مجرمانه بر عهده قاضی رسیدگی کننده است و اوست که باید دراین زمینه نظر نهایی را اعلام نماید.

منبع:

1400/05/04
09:40:47
5.0 / ۵
1190
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد