حقوق و قضا
معاون اول قوه قضائیه:

مجازات های قانونی ترك فعل مدیران اصلاح می شود

مجازات های قانونی ترك فعل مدیران اصلاح می شود

معاون اول قوه قضائیه اظهار داشت: متأسفانه تناسبی بین ترک فعل مسئولان با مجازات های پیش بینی شده در قانون وجود ندارد که برای اصلاح آن تلاش می نماییم.به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر، حجت الاسلام محمد مصدق بعدازظهر شنبه در حاشیه جلسه تودیع و معارفه رییس کل دادگستری گلستان اظهارکرد: برنامه قوه قضائیه بر طبق سند تحولی که برگرفته از فرمایشات رهبر معظم انقلاب بوده، تدوین شده و این امر خصوصاً در حکم انتصاب ریاست قوه قضائیه در ۶ بند بعنوان اصول راهبردی و نقشه راه تنظیم شده است.
معاون اول قوه قضائیه اضافه کرد: قوه قضائیه بر طبق این فرامین و بر طبق سند تحول درحال برنامه ریزی بوده و اصول و حرکت ما هم همین سند استراتژیک و سند تحول قضائی است.
وی بیان کرد: درحال تنظیم نقشه راهی به تفکیک استانها هستیم و اهتمام می نماییم برای همه استانها برنامه ریزی جدا انجام شده خصوصاً درباب اطاله دادرسی که مردم با مشکل روبرو نشوند.
مصدق اظهار داشت: افق روشنی در حوزه تحقق شعار سال و اقتصاد مقاومتی در پیش رو داریم به ویژه که قوه قضائیه با مجریه و مقننه هماهنگ است و همه موانع پیشرفت را درباب کارخانه ها و واحدهای تولیدی از پیش رو برخواهیم داشت و راهکارهای لازم ارائه می شود.
معاون اول قوه قضائیه افزود: لایحه ای تحت عنوان لایحه اصلاح پاره ای از قوانین دادگستری تنظیم شده که در شرف رفتن به دولت و مجلس است که در دو ماده آن به ترک فعل مدیران پرداخته شده است.
وی متذکر شد: متأسفانه تناسبی بین ترک فعل مسئولان با مجازات های پیش بینی شده در قانون وجود ندارد که برای اصلاح آن تلاش می نماییم.

1400/05/03
14:43:16
5.0 / 5
964
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد