لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
معاون قوه قضاییه مطرح كرد؛

برافراشتن علم مبارزه با فساد

برافراشتن علم مبارزه با فساد

به گزارش حقوق و قضا معاون اول قوه قضاییه اظهار داشت: در برخورد با فساد درون و برون سازمانی هیچ خط قرمزی وجود ندارد.به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر، حجت الاسلام محمد مصدق ظهر شنبه در آئین تودیع و معارفه رییس کل دادگستری گلستان اظهارکرد: خدای را شاکر هستیم که رهبر معظم انقلاب، فرزندانی از قوه قضائیه را بعنوان ریاست قوه انتخاب کردند.
معاون اول قوه قضائیه اضافه کرد: در زمان ریاست حجت الاسلام رئیسی تحولات اساسی در قوه قضائیه رقم خورد و در دومین انتخاب حجت الاسلام محسنی اژه ای انتخاب گردید که به مسائل اساسی قوه قضائیه اشراف دارد و مشکلات و راهکارهای آنرا هم می داند.
وی بیان کرد: رهبری در حکم انتصاب محسنی اژه ای ۶ مورد را بعنوان نقشه راه برای قوه قضائیه ترسیم کردند که این قوه مکلف است راه خودرا برمبنای آنها ادامه دهد.
مصدق افزود: یکی از مهم ترین برنامه ها، تاکید بر ادامه رویکرد تحولی و اجرای سند تحول با اهتمام بیشتر است.
معاون اول قوه قضائیه اظهار داشت: مبدا سند تحول همان برنامه هایی است که حجت الاسلام رئیسی بعنوان برنامه قوه قضائیه تقدیم رهبری کرد که البته این نسخه ارتقا یافته است.
وی افزود: در طول ۴۰ سال قبل هیچ وقت سیاست جنایی مبتنی بر فقه امامی نداشتیم و در زمان تحول گروهی مشخص شدند به جهت اینکه سیاست جنایی بر فقه اسلامی را تدوین کنند که قوانین جزایی بر طبق آن تنظیم شود.
مصدق اظهار داشت: امروز قوه قضائیه علم مبارزه با فساد درون و برون سازمانی را برافراشته و البته این امر در سنوات گذشته هم بوده که اکنون بصورت جدی تر دنبال می شود.
معاون اول قوه قضائیه بیان کرد: در حوزه مبارزه با فساد خط قرمزی نداریم و با هر شخص با هر عنوان برخورد خواهد شد.
وی افزوو: قوه قضائیه برنامه های خودرا با عنوان اسلام مداری باید تعریف کند و ما باید آیین دادرسی بر گرفته از شرع مقدس اسلام داشته باشیم.
مصدق عنوان گرد: امیدواریم در دوره تحول و تعالی و تصدی حجت الاسلام محسنی اژه ای با کمک همه همکاران قوه در تراز انقلاب اسلامی و ایده آل داشته باشیم.
وی ضمن تبریک به رییس کل جدید دادگستری گلستان از زحمات هادی هاشمیان قدردانی و انتصاب وی بعنوان عضو دیوان عالی کشور را تبریک گفت.


منبع:

1400/05/02
22:31:19
5.0 / ۵
1019
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد